مجمع سالانه همکاران سیستم: جزئیات عملکرد مالی سال ۹۸ و برنامه‌های سال ۹۹

مجمع عمومی سالانه همکاران سیستم امروز (۲۵ خرداد) با حضور سهام‌داران این شرکت برگزار شد. «فرید فولادی»، مدیرعامل همکاران سیستم، گزارشی از دستاوردهای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد و نهایتا تصویب شد تا سود ۱۰۰ تومانی به ازای هر سهم در میان سهام‌داران توزیع شود.

آمارهای مالی مهم در گزارش همکاران سیستم

مدیرعامل همکاران سیستم اعلام کرد که درآمد شرکت اصلی در سال ۹۸ به ۲۱۴ میلیارد تومان رسیده است که در مقایسه با سال ۹۷ (۱۳۳ میلیارد تومان) ۶۲ درصد رشد داشته است. سود عملیاتی این شرکت نیز ۷۵ درصد رشد را تجربه کرد و به ۱۴۵ میلیارد تومان (در برابر ۸۳ میلیارد تومان دوره قبل) رسید. در این میان هزینه عملیاتی شرکت اصلی نیز ۳۸ درصد افزایش داشته و از ۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۶۹ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.

فولادی همچنین اعلام کرد که همکاران سیستم ۱۸ درصد مشتریان خود را افزایش داده است. او گفت که تعداد مشتریان همکاران سیستم از مرز ۶۱ هزار مشتری عبور کرده است.

اما کل درآمدهای همکاران سیستم در سال ۹۸ از چه حوزه‌هایی به دست آمده‌اند؟ با ۱۴۰ میلیارد تومان درآمد ، بخش پشتیبانی ۴۳ درصد از درآمدهای همکاران سیستم را به ارمغان آورده است اما بخش بزرگ بعدی به درآمد نرم افزار با سهم ۳۸ درصدی می‌رسد که معادل ۱۲۵ میلیارد تومان بوده است.

از سوی دیگر در نمودار فوق می‌توان دید که راهکاران ابری هنوز در ابتدای راه است و حدود ۱ درصد از درآمدهای همکاران سیستم یعنی ۳.۹ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده اما نکته اینجاست که این سرویس، بیشترین رشد را با ۲۸۸ درصد رشد به خود اختصاص داده است.

همکاران سیستم همچنین پیش‌بینی خود از درآمد سال ۹۹ را بیان کرد. فولادی اعلام کرد که همکاران سیستم پیش‌بینی می‌کند درآمد عملیاتی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشدی ۴۰ درصدی داشته باشد.

ورود سپیدار به بورس

سپیدار و دشت، نرم‌افرازهای بعدی بودند که مدیرعامل همکاران سیستم به آن‌ها اشاره کرد. فولادی با اشاره به جایگاه سپیدار و رشد ۶۸ درصدی فروش آن در سال ۹۸ اعلام کرد که سپیدار به زودی وارد بورس خواهد شد: «سپیدار با برند خوش‌نام و معتبری که در بازار ایجاد کرده است؛ هم‌چنان روند رشد صعودی را طی می‌کند و آینده‌ی درخشانی پیش روی این شرکت است. مایلم این خبر خوش را هم اعلام کنم که سپیدار به‌زودی وارد بورس می‌شود.»

به گفته‌ی فولادی سپیدار افزون‌بر رشد شاخص‌های فروش و جذب مشتری، سال گذشته سیستم‌های مدیریت تردد و پخش خود را به همراه امکانات موبایل به بازار عرضه کرده است.

راهکاران ابری؛ یک استراتژی اصلی

در سال‌های اخیر خدمات ابری تبدیل به مرکز توجه همکاران سیستم شده‌اند. این شرکت اعلام کرده است که همه سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود را به مرور زمان در فضای ابری عرضه می‌کند.

فولادی با اشاره به اینکه راهکاران ابری یکی از خطوط استراتژیک برای همکاران سیستم است اعلام کرد که این راهکار مبتنی بر رایانش ابری، با استقبال قابل‌توجهی از سمت بازار روبه‌رو است و در سال گذشته درآمد از محل فروش این نرم‌افزار ۲۸۸ درصد رشد داشته است. برنامه‌ی راهکاران ابری در سال ۹۹ هم این است که شبکه فروش را توسعه داده و مشتریانش را ۲ برابر سال ۹۸ افزایش دهد.

فولادی گفت که در زمانه‌ای که سخت‌افزار بسیار گران اما به شدت نایاب شده است، راهکاران ابری می‌تواند به کمک شرکت‌ها بیاید و رشد بیشتری در آینده برای آن قابل تصور است: «یکی از مزیت‌های مهم این راهکارها کاهش هزینه‌های تامین و نگهداشت سخت‌افزار است که در شرایط کنونی پرداخت این هزینه‌ها نسبت به گذشته سخت‌تر هم شده است. این راهکار برای مشتریان کاملا به‌صرفه است.»

به گفته فولادی در سال ۹۸ راهکاران ابری بیشتر از ۷۰۰ مشتری داشته و ۳ هزار کاربر دارد که در هر زمان و از هر نقطه‌ای، می‌توانند به سیستم وصل شوند: «از هر دو مشتری جدیدی که به همکاران سیستم اضافه می‌شود، یک مشتری راهکاران ابری را انتخاب می‌کند.»

در این میان فولادی به تاسیس شرکت «ابرآمد» در پاییز ۹۸ هم اشاره کرد و گفت: «ابرآمد عرضه‌کننده‌ی خدمات جدید در بخش‌های زیرساخت‌های ابری است و «بسته‌ی دورکاری» که به تازگی از سوی این شرکت به بازار عرضه شده، شامل مجموعه‌ای از ابزارهای ضروری برای ایجاد یک ساختار دورکار مبتنی بر رایانش ابری است.»

ایجاد یک مارکت‌پلیس: «بازار همکاران سیستم»

فولادی با اشاره به برنامه فرایار در سال ۹۹، اعلام کرد که در سال گذشته به نیاز بیشتر از ۲۸۰ مشتری پاسخ داده شده است و حالا بستری به نام «بازار» طراحی شده که به زودی برای عموم رونمایی خواهد شد. فولادی در رابطه با این مارکت پلیس گفت: «در این بستر شرکت‌های IT هم می‌توانند نرم‌افزار تولید کنند و آن را به راهکاران اضافه کنند.»

اما در این میان خود راهکاران هم در سال ۹۸ رشد قابل توجهی داشته است. ۱۹۱ میلیارد تومان فروش که ۶۲ درصد رشد را نشان می‌دهد، عبور از مرز ۴۹۰۰ مشتری و ۱۲۵ هزار کاربر از آمارهای مهم راهکاران در سال ۹۸ بودند. مدیرعامل همکاران سیستم همینطور گفت که بیش از ۶۰۰ شرکت از مشتریان همکاران سیستم، سیستم‌هایشان را به راهکاران ارتقاء داده‌اند.

راهکاران بخش عمومی

مدیرعامل همکاران سیستم در ادامه، از عرضه‌ی «راهکاران بخش عمومی» برای شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی خبر داد. فولادی گفت که مزیت مهم این راهکار، این است که به سازمان‌های دولتی کمک می‌کند تا مجموعه‌ی سازمان و ادارات‌شان را به شکل متمرکز مدیریت کنند: «در پایان سال ۹۹ همه‌ی آن‌چه سازمان‌های دولتی در بک‌آفیس به آن نیاز دارند را در سبد محصولی‌مان خواهیم داشت.»

سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک

فولادی در بخش دیگری از این رویداد، به رویکرد ایجاد شبکه‌ی شرکای استراتژیک با هدف پوشش گسترده‌تر بازار و پاسخ‌گویی کامل‌تر به نیازهای مشتریان اشاره کرد. به گفته‌ی فولادی در این راستا در سال گذشته، علاوه بر شراکت در تاسیس شرکت ابرآمد، همکاران سیستم ۴ شرکت استانی به نام هم‌‌پیمان تاسیس کرده است:

«شرکت‌های هم‌پیمان، شریک تجاری همکاران سیستم هستند و با بازارگشایی پرقدرت‌تر در استان‌ها می‌توانند شبکه‌ی خدمت‌رسانی همکاران سیستم را گسترش دهند.»

در این میان فولادی به سرمایه‌گذاری در شرکت سرونو و در اختیار گرفتن بخشی از سهام این شرکت اشاره کرد؛‌ اتفاقی که باعث شده تا نرم‌افزار CRM به سبد محصولات همکاران سیستم اضافه شود.

هدف سال ۹۹: به روز رسانی تکنولوژی محصولات

مدیرعامل همکاران در پایان مجمع اعلام کرد که یکی از اهداف و نقاط تمرکز همکاران سیستم در سال ۹۹ به‌روزآوری تکنولوژی محصولات این شرکت‌ است. او گفت که به کمک یک تیم متخصص در شش‌ماهه دوم سال ۹۸، زیرساخت‌های شرکت برای این کار آماده شده‌اند و ظرف امسال و سال آینده، محصولات‌ به زیرساخت جدید انتقال پیدا می‌کنند:

«این تغییر تجربه‌ی متفاوتی را برای مشتریان و کاربران سیستم‌هایمان ایجاد خواهد کرد. این تکنولوژی‌ها مسیر توسعه‌‌ی محصولات‌مان را در راستای روندهای روز دنیا مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باز خواهد کرد.»

مطالب مرتبط

مجله دیجیتالی همکاران سیستم منتشر شد

همکاران سیستم از مجله دیجیتال خود رونمایی کرد؛ این مجله در واقع یک وب‌اپلیکشین است که بخشی از محتواهای متنی، صوتی و تصویری همکاران سیستم در آن منتشر می‌شود.این مجله با هدف ایجاد فضایی برای دسترسی ساده‌ مخاطبان به محتواهایی است که پیش از این به‌شکل چاپی یا فیزیکی منتشر می‌شدند. همکاران سیستم اعلام کرده... ادامه مطلب

گفتگوی دیجیاتو با مدیرعامل همکاران سیستم: آینده در گروی سرویس‌های ابری است

مدیر عامل همکاران سیستم در گفتگو با برنامه «آنتک» (لایو اینستاگرام دیجیاتو) درباره تاریخچه همکاران سیستم و راهی که این مجموعه با قدمت طولانی طی کرده سخن گفت و درباره مسیر جدید و آینده این شرکت صحبت کرد. او باور دارد که سرویس‌های ابری تا چند سال آینده بازار را به تصاحب خود خواهند کشید؛... ادامه مطلب

گزارش ویدیویی: همکاران سیستم از جدیدترین محصولات و خدمات ابری خود رونمایی کرد

همکاران سیستم در رویداد «باهم ۹۸»، از جدیدترین محصولات و خدمات خود بر بستر ابر رونمایی کرد و استراتژی‌ها و برنامه‌های آینده‌اش را نیز در این حوزه تشریح کرد. گزارش ویدیویی دیجیاتو، در ۶ دقیقه به شکل کامل شما را در جریان این رویداد و اتفاقات مهم آن قرار می‌دهد.«فرید فولادی»، مدیرعامل همکاران سیستم اعلام... ادامه مطلب

امکانات و ابزارهای جدید در «راهکاران ابری» همکاران سیستم

«اگر قرار باشد یک نرم‌افزار به رشد کسب‌وکار کمک کند آیا می‌تواند فقط به مرزهای داخل یک سازمان محدود شود؟» این پرسشی است که «محسن طلایی»، معاون توسعه محصولات «همکاران سیستم» مطرح و به آن پاسخ منفی می‌دهد. او اعتقاد دارد که امروزه نرم‌افزارها باید به مرزهای گسترده‌تری از سازمانی که در آن کار می‌کنیم،... ادامه مطلب

ابرآمد متولد شد: گام جدی همکاران سیستم به سوی رایانش ابری

همکاران سیستم در رویداد «باهم ۹۸» که امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، خبر از آغاز یک همکاری استراتژیک با شرکت «رمیس» داد. حاصل این همکاری، تولد شرکتی جدید به نام «ابرآمد» است که می‌خواهد خدمات رایانش ابری را در لایه‌ها مختلف و با سرویس‌های متنوع، در اختیار کسب‌وکارها و سازمان‌ها قرار دهد.اما... ادامه مطلب

همکاران سیستم و برگزاری رویداد «باهم ۹۸»؛ موج جدید رایانش ابری در راه است

همکاران سیستم اعلام کرده است که ۱۷ دی ماه، رویدادی را تحت عنوان «باهم ۹۸» به شکل تخصصی در حوزه رایانش ابری در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌کند. غول نرم‌افزاری کشور قرار است در این رویداد، آخرین محصولات حوزه رایانش ابری خود را در کنار تازه‌های «راهکاران ابری» را معرفی کند.رویدادی برای همه«محمد عزیزاللهی»،... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟