پیشی گرفتن هواوی از سامسونگ در بازار موبایل برای نخستین بار

در حالی که حلقه تحریم‌های آمریکا علیه هواوی هر روز تنگ‌تر می‌شود، این کمپانی توانسته به موفقیتی دست پیدا کند که غیر ممکن به نظر می‌رسید.

بر اساس برآوردهای موسسه تحقیقاتی «Counterpoint Research» هواوی در ماه آپریل امسال با پشت سر گذاشتن سامسونگ برای نخستین بار بزرگترین عرضه کننده موبایل دنیا شده؛ هدفی که از مدت‌ها قبل به دنبال آن بودند اما تحریم ایالات متحده به مانعی بزرگ بر سر راهشان بدل شد. به گفته «Neil Shah»، معاون Counterpoint این شرکت در آپریل ۱۹ درصد بازار موبایل دنیا را در اختیار داشته در حالی که این میزان برای سامسونگ از ۱۷ درصد فراتر نرفته است.

بررسی دیجیاتو: هواوی پی 30 پرو ؛ لمس آینده از نزدیک

آنطور که رسانه‌های چینی می‌گویند بخشی از این موفقیت ناشی از پشتیبانی شهروندان این کشور از هواوی پس از تحریم است. البته نباید از این نکته غافل شد که در ماه آپریل شیوع کرونا و قرنطینه ناشی از آن به شدت روی فروش گوشی‌های سامسونگ در بازارهای اصلی این شرکت نظیر آمریکای جنوبی، ایالات متحده و هند اثر منفی گذاشته بود. این محدودیت به حدی بود که در برخی کشورها فروش گوشی‌های سامسونگ تا حد صفر کاهش یافت.

از سوی دیگر هواوی که دیگر روزی بازار برخی کشورها از جمله آمریکا حساب باز نمی‌کند در همین دوران عملکرد موفقی را در چین داشته است. بازارهای چین  به تدریج از ماه مارس و زودتر از کشورهای دیگر بازگشایی شد تا فروش هواوی در آپریل از رقبای خارجی پیشی بگیرد.

با توجه به بازگشایی بازارها در سراسر جهان انتظار می‌رود که فروش سامسونگ و شرک‌های دیگر دوباره اوج گرفته و هواوی به رتبه‌های بعدی بازگردد. از آنجا که هنوز خبری از رفع تحریم و نصب دوباره اپ‌ها و سرویس‌های گوگل در گوشی‌های هواوی نیست، باید دید کاربران تا چه حد به راهکارهای تازه این شرکت نظیر سرویس‌های جایگزین HMS روی خوش نشان خواهند داد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟