ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تنظیم خودکار آنتن‌های مخابراتی با پهپاد و هوش مصنوعی سامسونگ

دکل‌های مخابراتی و برج‌های سلولار ارتفاع زیادی دارند و به همین علت تعمیر آن‌ها مشکل است. سامسونگ اخیرا از یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر پهپاد رونمایی کرده که این کار را ساده‌تر می‌کند. مهندسان ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۴ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

دکل‌های مخابراتی و برج‌های سلولار ارتفاع زیادی دارند و به همین علت تعمیر آن‌ها مشکل است. سامسونگ اخیرا از یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر پهپاد رونمایی کرده که این کار را ساده‌تر می‌کند.

مهندسان می‌‌توانند از طریق این سیستم و گوشی هوشمند خود، در مدت زمان ۱۵ دقیقه وضعیت آنتن‌های برج را بررسی و فرایند را تایید کنند. در نمونه اولیه این سیستم، مهندسان می‌توانند توسط گوشی هوشمند خود یک پهپاد مجهز به دوربین را کنترل کنند و از آنتن‌های برج‌ عکس بگیرند.

تصاویر ثبت شده توسط پهپاد به سرورهای ابری منتقل می‌شود که در این سرورها، هوش مصنوعی یادگیری عمیق چرخش‌ و حرکت آنتن را نسبت به زاویه بهینه مقایسه می‌کند. این هوش مصنوعی در کمتر از یک دقیقه به مهندس خبر می‌دهد که نیازی به تغییر در زاویه آنتن وجود دارد یا خیر. در بروزرسانی بعدی این سیستم، مهندسان می‌توانند توسط گوشی یا کامپیوتر زاویه آنتن را تغییر دهند.

سامسونگ این سیستم را با موفقیت در سئول، کره جنوبی آزمایش کرده است و انتظار می‌رود در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده آمریکا کاربرد زیادی داشته باشد. در این کشور افراد کمی حاضرند از برج‌های مخابراتی بالا بروند چرا که خطرات زیادی جان آن‌ها را تهدید می‌کند که همین موضوع باعث سرعت کم پیشرفت شبکه 5G در آمریکا شده است.

سیستم هوش مصنوعی سامسونگ می‌تواند نیاز به بالا رفتن از برج‌ها را حذف کند یا اینکه امنیت مهندسان را افزایش دهد. انتظار می‌رود پهپادها نقش مهمی در توسعه شبکه 5G داشته باشند که شامل نظارت از راه دور و رفع مشکلات اضطراری در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شود.

این احتمال وجود دارد که با پیشرفت مصنوعی، به پهپادهایی دست پیدا کنیم که به صورت خودکار قادر به رفع مشکلات آنتن‌ها باشند. سامسونگ سیستم جدید خود را اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد کرد که می‌تواند برای برخی مناطق مفید واقع شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی