جستجوی معکوس تصاویر در گوگل، یاندکس و بینگ با اپ Reverse Image Search

احتمالا برایتان پیش آمده که عکسی در سوشال مدیا دیده‌اید و با خودتان گفته‌اید که آیا می‌شود ابعاد بزرگتری از آن پیدا کرد؟ یا آنقدر محتوای عکس را دوست‌ داشته‌اید که دلتان می‌خواسته تصاویر مشابه آن را هم در آرشیو شخصی‌تان داشته باشید.

این طور مواقع یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که شما را به نتیجه می‌رساند استفاده از جستجوی معکوس است. اپلیکیشن Reverse Image Search برای همین هدف طراحی شده، ولی با یک مزیت بزرگ: جستجوی معکوس تصاویر به طور همزمان در گوگل، بینگ و یاندکس، سه موتور جستجوی بزرگ دنیا.

اگر با جستجوی معکوس گوگل از گوشی کار کرده باشید حتما می‌دانید که برای استفاده از این قابلیت باید حتما مرورگر را به حالت دسکتاپ ببرید. این موضوع به خودی خود وقت‌ گیر است و طبیعتا با این کار احساس راحتی نمی‌کنید. اما Reverse Image Search مزیتش اینجاست که برایتان میان‌بر می‌زند تا فقط لازم باشد که عکس را بارگذاری کنید و به جستجو مشغول شوید.

جستجوی معکوس تصاویر

در Reverse Image Search جستجوی معکوس تصاویر به دو شکل انجام می‌شود. یا می‌توانید همان لحظه از چیزی عکس بگیرید و جستجوی معکوس را برای پیدا کردن تصاویر مشابه انجام دهید یا عکسی را از گالری بارگذاری کنید. در این حالت جستجوی معکوس خیلی سریع شروع می‌شود و در اولین نتایج، تصاویر گوگل را مشاهده می‌کنید.

گوگل معمولا نزدیک‌ترین و بهترین نتایج را می‌دهد. اما حتم داریم که نتایج یاندکس (بزرگترین موتور جستجوی روسی) هم غافلگیرتان می‌کند. در تست شخصی که با اپلیکیشن انجام دادم یاندکس و گاهی اوقات بینگ نتایجی پیدا می‌کردند که در گوگل پیدا نمی‌شد. پوشش نتایج سه موتور جستجوی بزرگ و مشهور که خیلی سریع قابل سوییچ و جابجایی هستند بزرگترین مزایایی هستند که این اپ به شما می‌دهد.

گاهی وقت‌ها نتیجه استفاده از سه موتور جستجو بسیار جالب می‌شود. مثلا اگر والپیپری نظرتان را جلب کرده، ممکن است سایز بزرگتر آن را در جستجوی معکوس گوگل پیدا کنید اما والپیپرهایی که خیلی شبیه به آن (و شاید حتی زیباتر) هستند را در میان نتایج یاندکس و بینگ ببینید. اگر هدفتان تحقیقاتی باشد و سندی را جستجو کنید، باز هم خواهید دید که استفاده همزمان از جستجوی معکوس سه جستجوگر چقدر کارتان را در رسیدن به نتیجه راحت می‌کند.

جستجوی معکوس تصاویر

Reverse Image Search برای شروع جستجو امکان کراپ کردن عکس‌ها را هم به شما می‌دهد. این موضوع شاید در نظر اول خیلی برایتان مهم نباشد، اما وقتی تأثیر مستقیم نحوه برش در رسیدن به نتایج دقیق را ببینید به یکی از واجبات کارتان تبدیل می‌شود. در این اپلیکیشن هر چقدر تأکید روی سوژه مد نظرتان برای جستجو بیشتر و در مرکز کادر باشد به نتایج بهتری می‌رسید.

اپلیکیشن Reverse Image Search برای استفاده کاملا رایگان است، هر چند که گاهی مجبور می‌شوید تبلیغات را در گوشه و کنار محیط تحمل کنید. البته این تبلیغات طوری نیستند که مخل کارتان شوند و روی تجربه خوبتان از محصول اثر بدی بگذارند.

اگر جستجو با کلیدواژه در موتورهای جستجو برایتان کافی نیست و به جستجوی ویژوال احتیاج دارید، توصیه می‌کنیم حتما Reverse Image Search را امتحان کنید. این اپ خوب و کاربردی برای پلتفرم‌های اندروید و iOS منتشر شده که می‌توانید از لینک‌های زیر برای دریافتشان اقدام کنید.

Reverse Image Search
  • Reverse Image Search
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: THINK FREE
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 15.9 / 4.1 مگابایت
دانلود


Mobit

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟