کمیسیون ارتباطات فدرال هواوی و ZTE را رسما تهدید امنیت ملی اعلام کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال هواوی و ZTE را رسما تهدید امنیت ملی اعلام کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال هواوی و ZTE را رسما تهدید امنیت ملی اعلام کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده دو شرکت مخابراتی چینی هواوی و ZTE را به عنوان «تهدید امنیت ملی» شناسایی و دسترسی آنها به میلیاردها دلار کمک هزینه دولتی گسترش زیرساخت‌های ارتباطاتی را قطع کرد.

این سازمان از سال قبل شرکت‌‌های مذکور را به عنوان تهدید علیه منافع آمریکا تلقی می کرد و از دسترسی به کمک های دولتی برای گسترش زیرساخت ارتباطی منع کرده بود. بیانیه اخیر در واقع آخرین گام برای مسدود کردن راه‌های تامین بودجه دو شرکت هواوی و ZTE است.

دولت ترامپ از ابتدای دوران فعالیتش فشار سنگینی به شرکت‌های چینی به خاطر نگرانی‌های امنیتی وارد کرده. مقامات آمریکایی همواره در تلاش بوده‌اند تا کشورهای دیگر از سراسر دنیا را نیز مجاب به عدم همکاری با هواوی کرده، و حتی با در اختیار قرار دادن بودجه و سرمایه اولیه، آنها را از خرید تجهیزات مخابراتی و فناوری ارتباطای ۵G از چینی‌ها منصرف کنند.

منتقدان شرکت‌های یاد شده بر این باور هستند که دولت چین می‌تواند با استفاده از تجهیزات کمپانی‌های این کشور در سایر نقاط جهان به خصوص آمریکا، به داده‌ها و اطلاعات تحت شبکه و تکنولوژی‌های مربوطه دسترسی پیدا کرده و جاسوسی کنند. «اجیت پای» مدیر کمیسیون ارتباطات فدرال که توسط شخص ترامپ برای این سمت انتخاب شده در این رابطه می‌گوید: «اجازه نمی‌دهیم طرفین مخابراتی چینی از آسیب‌پذیری‌های شبکه ما سواستفاده کرده و زیرساخت‌های ارتباطاتی ما را به خطر بیاندازند».

در سوی مقابل شرکت‌های چینی سخت در تلاش بوده‌اند تا اثبات کنند مقامات آمریکایی در این رابطه اشتباه می‌کنند. سال قبل هواوی به کمیسیون ارتباطات فدرال گفت آنها «سوبرداشتی از قوانین کشور چین» در زمینه امکان اجبار دولت برای به دست گرفتن کنترل دارند. با این وجود هواوی و ZTE هنوز نسبت به تصمیم جدید گرفته شده در رابطه با قطع کمک هزینه و شناخته شدن به عنوان تهدید امنیت ملی واکنشی نشان نداده‌اند.

با وضع این قانون جدید هیچ کدام از تامین کنندگان اینترنت آمریکایی نمی‌توانند برای گسترش زیرساخت‌های مخابراتی خود توسط هواوی یا ZTE بودجه و کمک هزینه دریافت کنند. کمیسیون مورد بحث تاکید دارد که اپراتورهای مخابراتی ایالات متحده می‌بایست از ابزار سایر کشورهای جهان استفاده کرده و حتی تجهیزات فعلی ساخته شده توسط هواوی و ZTE را تعویض کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل