قطب تکنولوژی آمریکا بهشت میلیاردرها؛ سانفرانسیسکو سومین مقصد پولدارهای دنیا

قطب تکنولوژی آمریکا بهشت میلیاردرها؛ سانفرانسیسکو سومین مقصد پولدارهای دنیا

شهر سان فرانسیسکو که یکی از قطب‌های فناوری دنیا محسوب می‌شود، سومین شهری در دنیاست که بیشترین تعداد میلیاردر در آن زندگی می‌کنند. این شهر در سال‌های اخیر با دو پله صعود به رتبه سوم رسیده که عمدتاً به دلیل ظهور استارتاپ‌های موفق و صنعت فناوری رو به رشد بوده است.

بر اساس آمارهای شرکت Wealth-X که در مورد ثروتمندترین افراد دنیا تحقیق می‌کند، ایالات متحده بیشترین میلیاردرهای دنیا (۷۸۸ نفر) را در خود جای داده و از این لحاظ چین، روسیه و بریتانیا را پشت سر گذاشته است.

شهر نیویورک با ۱۱۳ میلیاردر، بیشترین تعداد از میلیاردرهای جهان را در خود جای داده و پس از آن هنگ کنگ در رده دوم قرار گرفته است. شهر سان فرانسیسکو واقع در «سیلیکون ولی» که بسیاری از شرکت‌های فناوری بزرگ دنیا در آن واقع شده‌اند، در مکان سوم قرار گرفته است. سال ۲۰۱۹ دو میلیاردر جدید به شهر سان فرانسیسکو اضافه شدند و تعداد میلیاردرهای آن را به ۷۷ نفر رساندند.

محله Sea Cliff شهر سان فرانسیسکو که تعدادی از گران ترین خانه‌ها و ثروتمندترین افراد را در خود جای داده است.

شهر سان فرانسیسکو سال ۲۰۱۶ در رتبه پنجم قرار داشت و به لطف صنعت فناوری همیشه در حال پیشرفت و ظهور استارتاپ‌های موفق، جایگاه خود را در چند سال اخیر دو پله بهبود داده است. فروش سهام شرکت‌های فناوری و عرضه اولیه سهام‌ها، بنیانگذاران شرکت‌ها را در مدت زمان کوتاه به میلیونر و حتی میلیاردر تبدیل کرده است.

مسکو، لندن و پکن پس از سان فرانسیسکو به ترتیب در رده‌های چهارم تا ششم قرار گرفته‌اند. شهر لس آنجلس نیز با ۴۴ میلیاردر در رتبه هفتم لیست به چشم می‌خورد.

رشد انفجاری فناوری سبب به وجود آمدن بحران بی خانمانی و عدم استطاعت مالی در شهر سان فرانسیسکو شده و قیمت خانه‌ها را به شدت افزایش داده است.

در ادامه گزارش نوشته شده که میلیاردرهای آمریکایی از زمان دنیاگیری ویروس کرونا نزدیک به ۲۰ درصد ثروتمندتر شده‌اند. ارزش دارایی‌های شش نفر از آن‌ها از جمله «جف بزوس» مدیرعامل آمازون و «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا بالغ بر ۲ میلیارد دلار از ماه مارس افزایش داشته است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.