فورد GT تیونینگ منصوری معرفی شد؛ جراحی کامل هیولای آمریکایی توسط تیونر اصالتا ایرانی

فورد GT تیونینگ منصوری معرفی شد؛ جراحی کامل هیولای آمریکایی توسط تیونر اصالتا ایرانی

شرکت تیونینگ منصوری که شهرت بسیار زیادی در ارتقای فنی و ظاهری انواع خودروهای لوکس و اسپرت دارد، در یکی از جدیدترین پروژه‌های خود به سراغ فورد GT رفته و با طراحی یک کیت بدنه اختصاصی آن را به مدلی جذاب‌تر تبدیل کرده است.

به رسم عادت دیرینه، کیت اختصاصی منصوری برای فورد GT نیز عمدتا از فیبرکربن ساخته شده و هر جایی از بدنه را که نگاه کنید، این ماده سبک اما مقاوم را خواهید دید. با نصب این کیت، GT چهره متفاوتی پیدا کرده و می‌توان گفت که منصوری به نوعی سوپر اتومبیل آمریکایی‌ها را فیس‌لیفت نموده است.

تغییر شکل کامل قاب چراغ‌ها و استفاده از نمونه LED جدید اولین نکته‌ای است که در نمای روبروی فورد GT تیونینگ منصوری جلب توجه می‌کند

ترکیب رنگ آبی بدنه با رنگ تیره و بافت‌دار فیبرکربن، جلوه‌ای خاص به نمای ظاهری این خودرو بخشیده است. منصوری برای ایجاد حس هیجان مسابقه، با الگوبرداری از پرچم شطرنجی، طرحی مشابه را در برخی قسمت‌ها از جمله کاپوت جلو، دیوار ورودی‌های هوا و باله بزرگ انتهایی پیاده‌سازی کرده است.

منصوری برای این پروژه نام Le Mansory را برگزیده است. رینگ‌های این خودرو در جلو و عقب به ترتیب دارای ابعادی برابر با ۹x21 و ۱۲x21 بوده و با لاستیک‌های کانتیننتال Sport Contact 6 احاطه شده‌اند.

فورد GT تیونینگ منصوری

در حالت استاندارد سیستم اگزوز فورد GT به دو خروجی گرد حاضر در بخش میانی بدنه منتهی می‌شود؛ اما با بازنگری منصوری یک خروجی دیگر افزوده شده و محصول نهایی اکنون دارای سه خروجی با چینشی مثلثی شکل است.

در کنار طراحی یک کیت اختصاصی هیجان‌انگیز، مهندسین منصوری در موتور فورد GT نیز بازنگری‌هایی داشته‌اند. نتیجه این امر باعث افزایش قدرت موتور ۳.۵ لیتری توئین توربوی V6 به ۷۰۰ اسب بخار و رسیدن گشتاور به رقم ۸۴۰ نیوتن متر شده است. بد نیست بدانید این موتور در شرایط نرمال ۶۴۷ اسب بخار قدرت و ۷۴۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

به گفته منصوری با تغییرات و بهینه‌سازی‌های صورت گرفته در پیشرانه و ایرودینامیک خودرو نهایت سرعت آن از ۳۴۸ کیلومتر در ساعت به ۳۵۴ کیلومتر در ساعت ارتقا یافته است. آنطور که تیونر معروف جهان خودرو اعلام کرده، این پروژه تنها به سه دستگاه محدود خواهد بود.

 

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato