گوشی رولی ال جی احتمالا اوایل سال آینده معرفی می شود

گوشی رولی ال جی احتمالا اوایل سال آینده معرفی می شود

گوشی رولی ال جی احتمالا اوایل سال آینده معرفی می شود

ال جی در سال های اخیر تلفن های هوشمند نوآورانه ای را طراحی کرد و تلاش نمود با آزمایش ایده های مختلف بخت خود را در صنعت موبایل بیازماید؛ از گوشی خمیده ال جی جی فلکس گرفته تا موبایل ماژولار جی ۵ و این اواخر لوازم جانبی مبتکرانه آن برای اضافه کردن نمایشگر ثانویه به تلفن های همراه، همگی بخشی از تلاش های این شرکت کره ای برای باقی ماندن در عرصه موبایل هستند. حالا هم خبر رسیده که این شرکت قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۲۱ گوشی رولی خود را معرفی کند.

اگر سامسونگ تلاش میکند با نمایشگرهای منعطف نظر کاربران مشکل پسند را به خود جلب کند ال جی هم ظاهرا بودجه و تلاش خود را به کار گرفته تا شانس خود را در حوزه گوشی های رولی امتحان کند.

البته شاید این ایده در وسایلی نظیر تلویزیون کاربردی تر به نظر بیاد (صرفا تصور کنید تلویزیون خانه تان روی دیوار به شکل رولی باز و بسته می شود) اما ال جی مدت هاست که تلاش می کند این طرح را در مقیاس کوچک تر یعنی تلفن همراه پیاده کند و موبایلی بسازد که در مواقع احتیاج باز می شود و وقتی نیازی به آن نیست میتواند آن را لوله کرد و کنار گذاشت.

طبق گزارشی جدید، همین حالا نمونه اولیه از موبایل رولی ال جی با اسم رمز B Project تولید شده که به نظر می آید نام آن نیز از روی اسم Kwon Bong-seok مدیرعامل این شرکت انتخاب شده باشد. همچنین گفته شده که موبایل رولی ال جی با همکاری شرکت چینی BOE در دست ساخت است؛ همان شرکتی که سال پیش یک نمونه عملی از نمایشگرهای رولی را به نمایشگر گذاشت.

شاید از نظرتان ساخت موبایل رولی ال جی در مقایسه با ایده گوشی های تاشو بیهوده به نظر بیاید اما اجرای این ایده قطعا ساده تر است چراکه در نمایشگرهای رولی فشار به شکلی متوازن در سرتاسر سطح توزیع می شود و دیگر خط تا وجود ندارد. اما مشکلی که در این باره وجود دارد آن است که قرار دادن قطعات سخت الکترونیکی از جمله باتری درون چنین محصولاتی است.

طرح مفهومی از گوشی وینگ

باید یادآور شویم که این عجیب ترین گوشی ال جی تا به امروز نیست. پیشتر خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه کره ای ها مشغول کار روی موبایلی به نام وینگ هستند که نمایشگر آن از وضعیت عمودی به افقی می چرخد تا یک نمایشگر کوچک تر را در بخش انتهایی اش مقابل دید کاربر قرار دهد. این گوشی نیز احتمالا در نیمه دوم ۲۰۲۰ معرفی می شود.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل