دولت آمریکا خطاب به دانشجویان خارجی: اگر کلاس‌ها کاملا آنلاین شوند باید از کشور بروید

دولت آمریکا خطاب به دانشجویان خارجی: اگر کلاس‌ها کاملا آنلاین شوند باید از کشور بروید

اداره اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده آمریکا اعلام کرد دانشجویان بین المللی که برای ترم پاییز ۲۰۲۰ ثبت نام کرده‌اند، باید در کلاس‌های حضوری دانشگاه یا کالج خود شرکت کنند. دانشجویانی که در آمریکا هستند ولی می‌خواهند ترم را کاملاً آنلاین بردارند، ممکن است «از آمریکا اخراج شوند.»

به گزارش «بیزینس اینسایدر»، دانشجویان جدیدی که از دانشگاه‌های کاملاً آنلاین پذیرش گرفته‌اند، مشمول دریافت ویزا نخواهند شد. دانشجویانی که در حال حاضر در چنین دانشگاه‌هایی ثبت نام کرده‌اند باید انتقالی گرفته یا آمریکا را ترک کنند. ۸ درصد از کالج‌های آمریکا از جمله هاروارد و Bowdoin قصد دارند ترم پاییز را به شکل کاملاً مجازی برگزار کرده و فقط تعداد کمی از آن‌ها می‌خواهند کلاس‌ها را با حضور دانشجویان برگزار کنند.

دانشجویانی که دانشگاه آن‌ها کلاس‌ها را به شکل هیبریدی (حضوری و مجازی) ارائه می‌کند، مجوز ماندن در ایالات متحده را دارند به این شرط که تمام کلاس‌ها را به صورت مجازی برندارند. دانشگاه‌ها موظف هستند تا «کمترین تعداد کلاس مجازی لازم برای پیشرفت عادی در ترم» را به دانشجویان ارائه کنند.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که در کشور خود به سر می‌برند، تنها در صورتی می‌توانند وضعیت «دانشجوی فعال» را حفظ کنند که دانشگاه یا کالج آن‌ها گزینه دیگری به غیر از مجازی برای ارائه کلاس‌ها نداشته باشد.

حداقل ۲۳ درصد از کالج‌های آمریکا از جمله دانشگاه پنسیلوانیا، ییل، استنفورد، جورج تاون و نورث وسترن قصد دارند کلاس‌ها را به شکل مجازی و حضوری برگزار کنند. تعدادی از دانشگاه‌ها نیز از توانایی برگزاری کامل کلاس‌ها به شکل مجازی خبر داده‌اند. در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، بسیاری از دانشجویان بین المللی دچار مشکل خواهند شد و در صورتی که بخواهند ترم را به شکل کاملاً آنلاین به اتمام برسانند، باید انتقالی گرفته و یا از آمریکا خارج شوند.

این اقدام یکی از آخرین اقدامات دولت ترامپ برای محدود کردن مهاجرت به آمریکا به شمار می‌رود. دولت این کشور اوایل تیر ماه امسال فرمان محدودیت در صدور ویزای کار موقتی را تا پایان سال ۲۰۲۰ تمدید کرد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato