ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزیر ارتباطات: قوه قضاییه برای فیلتر اینستاگرام به جمع بندی نرسیده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد که نه قوه قضاییه و نه عقل جمعی کشور به چنین جمع‌بندی نرسیده است که اینستاگرام فیلتر شود. «محمدجواد آذری جهرمی» در مصاحبه‌ای که با رادیو تهران داشته ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد که نه قوه قضاییه و نه عقل جمعی کشور به چنین جمع‌بندی نرسیده است که اینستاگرام فیلتر شود.

«محمدجواد آذری جهرمی» در مصاحبه‌ای که با رادیو تهران داشته درباره آینده شبکه‌های اجتماعی و به‌طور مشخص شبکه اینستاگرام که از معدود پلتفرم‌های بین‌المللی فیلتر نشده در ایران است، گفت: «من شرایط جامعه را به سمتی نمی‌بینم که هدفی برای فیلتر کردن اینستاگرام وجود داشته باشد. البته عده‌ای همیشه معتقد بوده‌اند که این پلتفرم را باید بست، فشار هم وارد کرده و می‌کنند ولی طبیعتاً تاکنون عقل جمعی کشور به این‌چنین جمع‌بندی نرسیده است.»

جهرمی باور دارد عده‌ای بارها و بارها از وزارت ارتباطات خواسته‌اند و به آنها فشار آوردند که اینستاگرام فیلتر شود، او با تاکید بر این نکته که تصمیم گیری در مورد فیلترینگ با وزارت ارتباطات نیست گفت: «مسئولیت صدور حکم و تصمیم‌گیری برای فیلترینگ جای دیگری است و فشار را باید به نهاده مربوطه که به‌طور مشخص قوه قضاییه و دادستانی کل کشور بر اساس حکم کارگروه تعیین مصادیق هستند وارد کنند.»

جهرمی تاکید دارد که وزارت ارتباطات نه قانونا اختیار فیلتر کردن یک پلتفرم را دارد و نه می‌تواند چنین کاری انجام دهد: «آن‌که فیلتر می‌کند شرکت‌های اینترنتی است و آن‌که حکم را صادر می‌کند مشخص است کجاست؛ بنابراین باید این مطالبات را جای دیگری پیگیری کنند.»

گفتنیست وزیر ارتباطات پیش‌تر در گفتگو با دیجیاتو تاکید کرده بود که به هیچ‌عنوان علاقه‌ای به اینکه وزارتخانه تحت اختیار او متولی فیلترینگ باشد ندارد. در حال حاضر وزارت ارتباطات که یکی از متولیان اصلی ارتباطات اینترنتی در ایران است، تنها یک رای در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دارد.

آذری جهرمی با تأکید بر این عبارت که «در هر حال من در قوه قضاییه هم‌چنین جمع‌بندی برای فیلترینگ اینستاگرام ندیده‌ام» تاکید کرده که قوانین این حوزه نیازمند بازنگری است و ناهنجاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی را باید با آموزش و فرهنگسازی حل کرد: «البته بپذیریم که اشکالات و ناهنجاری‌هایی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و مقداری قوانین ما نیازمند بازنگری است و منطبق با واقعیت‌های امروز فضای مجازی نیست و باید پیرامون آن فرهنگسازی کرد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
 • HashemiMatin
  HashemiMatin | ۲۷ دی ۱۳۹۹

  امیدوارم هر چه زود تر کاسه کوزه اینستاگرام جمع بشه. چکن کاملا بر علیه قوانین ما داره فعالیت می کنه. حتی عکس حاج قاسم رو هم حذف کرد

 • جانی سینز علیه حسن دزده
  جانی سینز علیه حسن دزده | ۲۲ تیر ۱۳۹۹

  نه ترو خدا به جمع بندی هم برسید.

 • jim kabir
  jim kabir | ۲۲ تیر ۱۳۹۹

  اینستا نون دونیشونه
  فکن فیلترش کنن
  همه اینترنت همراه رو اینستاگرام میخوره

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی