چطور ارزش خود را در محیط کار ارتقا دهیم؟

همه ما به دنبال ارتقای ارزش خود در محیط کار هستیم چرا که در این صورت مسیر ارتقای شغلی هموار شده و شانس افزایش دستمزد هم بیشتر می‌شود. برخی ممکن است برای نشان دادن ارزش خود سراغ راه‌های اشتباهی نظیر بر عهده گرفتن مسئولیت های بیش از حد یا تخریب همکاران بروند که نه تنها باعث رسیدن به نتیجه دلخواه نخواهد شد، بلکه ممکن است نتایج منفی هم به بار بیاورد. برای ارتقای ارزش در محیط کار باید راه‌های معقولی را در پیش بگیرید که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم.

نسبت به بازخوردها بی‌تفاوت نباشید

۵ روش برای یک ارائه به یاد ماندنی‎

هیچ کس از تعریف و تمجید بدش نمی‌آید اما کمتر کسی است که انتقاد را با هم با آغوش باز پذیرا باشد. این در حالی است که انتقادهای سازنده نقطه ضعف‌های ما را برجسته می کنند که با کار کردن روی آن می‌توانیم خود را به مراتب ارزشمندتر سازیم. نظرسنجی ها نشان داده که دریافت بازخورد پیوسته از سوی همتایان به افزایش کارایی کارکنان منجر می‌شود.

ذهنیت دستاورد محور داشته باشید

LeadershipIQ با انجام مطالعه‌ای  ذهنیت افراد را به پنج گروه دستاورد محور، قدرت محور، مبتنی بر همکاری، امنیت محور و ماجراجو تقسیم کرده است. افراد دستاورد محور همان‌هایی هستند که پیوسته خود را به چالش کشیده و دنبال موفقیت‌های بزرگتر هستند. هرچند این ذهنیت‌ها هر کدام مزایا و محدودیت‌های خود را دارند اما بر اساس همین مطالعه افراد دارای ذهنیت دستاورد محور ۴۴ درصد بیشتر به کارشان علاقه نشان داده و نتایج بهتری می گیرند و این همان چیزی است که کارفرماها تحسین می‌کنند.

برای یافتن چنین ذهنیتی کافی است یک کار روزمره را در نظر گرفته و سعی کنید آنرا به شکل بهتری انجام دهید. برای ارزیابی عملکردتان هم معیارهایی مثل زمان یا کیفیت کار را در نظر بگیرید. با هر بار دستیابی به هدف تعیین شده ذهنتان به شما پاداش داده و سوخت لازم برای پیشرفت بعدی را مهیا می‌کند.

مدارک حرفه‌ای بگیرید

کسب گواهینامه‌های حرفه‌ای راهی مطمئن برای اثبات مهارت‌ها و توانایی‌ها است، نه تنها هنگامی که دنبال یک شغل جدید می‌گردید، بلکه حتی زمانی که مشغول به کار هستید. بنابراین دریافت یک اعتبارنامه یا گواهی‌نامه معتبر که به شاخه کاری شما ارتباط دارد، ارزش و شانس شما را به عنوان نیرویی شایسته بالا می‌برد.

از طرف دیگر برقراری ارتباط با متخصصان صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، می‌تواند تمام مشکلاتی که خارج از حیطه توانایی‌های شماست را برطرف کند، به خصوص در رویه کاری روزانه. به علاوه اینکه وقتی دنبال فرصت‌های شغلی جدیدی می‌گردید، این مدارک می‌تواند فوق‌العاده ارزشمند باشد.

در کارگاه‌های یک روزه ثبت نام کنید

در برخی صنایع، دریافت گواهی‌نامه ممکن است سال‌های زیادی طول بکشد یا تمرینات طاقت فرسایی بطلبد. آیا شما وقت کافی برای سپری کردن این دست از اوقات را دارید؟ اگر جواب منفی است وارد کارگاه‌ها و ورک‌شاپ‌های یک روزه، کلاس‌های کوتاه مدت آنلاین، یا دوره‌های سازمان یافته مختصر مرتبط با شاخه کاری‌تان شوید. این موضوع به شما اجازه می‌دهد با روند تغییرات و پیشرفت موضوعاتی که در زمینه شغل شما مهم است همراه شوید و به دانش خود بیفزایید و در نهایت از آن در کار استفاده کنید. برگزاری این کلاس‌ها و رویدادها هم در ایران رواج بسیاری پیدا کرده و به راحتی می‌توانید دوره مرتبط به کارتان را پیدا کنید.

خارج از چارچوب فکر کنید

وقتی خودتان را به عنوان فردی خلاق نشان دهید که خارج از چارچوب‌ها فکر می‌کند، در واقع توانایی‌هایی را به رخ می‌کشید که می‌تواند رویکردی متفاوت را در کار پیش گرفته و با مشکلات نیز از راهی نوین مواجه شود.

استفاده از ایده‌ها و تجربیات تازه یکی از تکنیک‌های فوق‌العاده برای حل مشکلات به شمار می‌آید. اگر گاهی خود را محصور به انتظارات و شرایط عادی شرکت بکنیم، نمی‌توانیم به اندازه کافی و با نگاهی باز به شرایط نگاه کرده و فراتر از آنها را ببینیم. نه به این معنا که لازم باشد قوانین را بشکنید؛ صرفا ذهنی باز داشته باشید و دنبال راهکارهای ایده‌آل بگردید.

مطالب مرتبط

چطور در محیط کار شخصیتی دوست‌داشتنی داشته باشیم؟

ما موجوداتی اجتماعی هستیم و طبیعی است که دوست داشته شدن از سوی دیگران برایمان خوشایند باشد. البته این بدان معنی نیست که برای رضایت بقیه حاضر به انجام هر کاری باشیم یا اجازه دهیم بقیه از ما سوءاستفاده کنند. وجود کاراکترهای مختلف در محل کار و روابط کاری بین افراد، دوست داشته شدن از... ادامه مطلب

با اصول یک استعفای حرفه‌ای آشنا شوید

برخی تصور می‌کنند در زمان استعفا از شرکت یا سازمان باید تمام خشم فرو خورده خود در سال‌های گذشته را خالی کنند، باوری فوق العاده خطرناک و اشتباه که می‌تواند تا سال‌های سال اثرات مخربی روی حرفه و اعتبار شغلی آنها داشته باشد.استعفا می‌تواند دلایل مختلفی مثل نارضایتی از میزان دستمزد تا آزمایش فرصت‌های جدید... ادامه مطلب

بجای مقایسه خودتان با دیگران این ۳ کار مفید را انجام دهید

«تئودور روزولت» مدت‌ها قبل گفته بود مقایسه قاتل لذت‌هاست. روزولت تنها کسی نیست که چنین عقیده‌ای دارد و روانشناسان هم بارها تاکید کرده‌اند که مقایسه خود با دیگران باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس می‌شود . با این حال چرا ما باز هم دست از آن برنمی‌داریم؟بر اساس تئوری قیاس اجتماعی، مقایسه بخشی... ادامه مطلب

چگونه حس هدایت‌پذیری را در کارکنان ایجاد و تقویت کنیم؟

همه ما می‌دانیم که مدیران باید توانایی مربی‌گری و هدایت کارکنان را داشته باشند اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان حس هدایت پذیری (Coachability) را در کارکنان ایجاد کرد تا سازمان به بالاترین میزان بازدهی دست پیدا کند.مدیران کارآمد به جای اینکه کارکنان را به سمت پاسخ‌های از پیش تعیین شده‌ای هدایت کنند که با... ادامه مطلب

چرا رزومه شما مورد توجه شرکت‌ها قرار نمی‌گیرد؟

اگر در جستجوی کار هستید، قطعا برای شرکت‌های مختلفی در بازار مورد نظرتان رزومه فرستاده‌اید اما حالا نه تلفن‌تان زنگ نمی‌خورد و نه ایمیلی دریافت می‌کنید؛ چنین شرایطی به شدت آزاردهنده و ناامیدکننده خواهد بود و احتمالا سرگردانی گریبان شما را خواهد گرفت و در فاصله‌ای کوتاه اضطراب وجودتان را فرا می‌گیرد. حتما از خود... ادامه مطلب

از خرده مدیریت تا نابلد بودن؛ ۱۲ ویژگی که رییس‌های بد و ناکارآمد دارند

هرقدر هم شغل خوبی داشته باشید یک رییس بد می‌تواند شیرینی آنرا در کامتان تلخ کند، اما اگر کارتان چندان خوشایند نباشد در کنار چنین رییسی غیرقابل تحمل خواهد بود. احتمالا شما هم شنیده‌اید که کارمندان معمولا نه به خاطر شرکت یا سازمان بلکه به خاطر نارضایتی از رییسشان استعفا می‌دهند. مشکل به همین جا... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟