بررسی نماد «رانفور»: آنچه باید درباره سهم شرکت خدمات انفورماتیک بدانید

بررسی نماد «رانفور»: آنچه باید درباره سهم شرکت خدمات انفورماتیک بدانید

با توجه به افزایش استقبال عمومی به بازار سرمایه و رشد ۱۶۰ درصدی شاخص کل بورس در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ و افزایش شمار دارندگان کد بورسی به ۶۰ میلیون نفر، در سلسله گزارشاتی قصد داریم به بررسی نمادهای «گروه فناوری اطلاعات و رایانه» در بازار سرمایه بپردازیم. در این گزارش، نگاهی داریم به نماد رانفور که مربوط به شرکت خدمات انفورماتیک ایران است.

اگر شما خوانندگان دیجیاتو، از سهامداران گروه فناوری اطلاعات و رایانه بورس هستید یا سابقه خرید و فروش سهام در بازار سرمایه ایران دارید، نظرات خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

مطلب پیشنهادی:بیشترین جستجو‌های ایرانیان در گوگل طی مهر ۱۴۰۰ چه چیزهایی بودند؟ بیشترین جستجو‌های ایرانیان در گوگل طی مهر ۱۴۰۰ چه چیزهایی بودند؟

رانفور نماد شرکت خدمات انفورماتیک در بازار اول بورس ایران است. یکی از نمادهای گروه رایانه و فعالیت های وابسته که ۸.۴ میلیارد قطعه سهم است و تا کنون ۳ بار سابقه افزایش سرمایه داشته است. اولین تاریخ درج معاملات رانفور در سامانه Tsetmc.com مربوط به ۳۰ فروردین سال ۱۳۸۲ است. رانفور در تیر ماه به قیمت ۴۵۰۰ تومان رسید و به نظر می رسد که با روند صعودی بورس در سال ۹۹، بتواند در بازه ۱۲ ماه آینده، ۵ رقمی شود.

شرکت خدمات انفورماتیک، متعلق به شرکت ملی انفورماتیک ایران بوده که سهامی عام شده و از شرکت های قدرتمند در حوزه طراحی و تولید نرم افزارهای تخصصی و گسترش شبکه های اختصاصی مخابراتی و عرضه دستگاه های خودپرداز و پایانه فروش به  شمار می رود. این شرکت، خدمات مورد نیاز بانک ها به صورت برون سپاری سبد کاملی از راه حل ها و محصولات و خدمات به مشتریان را نیز در دستور کار دارد که از این بابت، سود های خوبی در گزارش صورت های مالی سالانه ارائه می کند.

برج عظیم شیشه ای جدید خیابان شهید شاه نظری بلوار میرداماد تهران، مقر اصلی رانفور است. جایی که به نظر می رسد یکی از گزینه های عالی برای تجدید ارزیابی دارایی های رانفور در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد باشد و از این بابت، رانفور بتواند افزایش سرمایه چند صد درصدی اعمال کند. محصولات و خدمات و اتفاقاتی که در رانفور در حال رخ دادن است را می توانید در سایت رانفور به نشانی ISC.co.ir‌ دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی:ثبت نام ایران خودرو 1400: فروش فوق‌العاده پارس بنزینی، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای و دنا پلاس توربوشارژ ثبت نام ایران خودرو 1400: فروش فوق‌العاده پارس بنزینی، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای و دنا پلاس توربوشارژ

در صورت های مالی رانفور مربوط به خرداد ۹۹، درآمد شناسایی شده طی ۳ ماه نخست سال ۹۹، ۶۱۴/۵۱۷/۱ میلیون ریال بود در حالی که متوسط درآمد ماهیانه شناسایی شده طی ۱۲ ماه سال ۹۸، ۲۴۳ هزار و ۴۵۱ میلیون ریال بود و از رشد قابل توجه درآمد های رانفور حکایت دارد.

گزارش فعالیت ماهانه رانفور مربوط به دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱

  • درآمد شناسایی شده رانفور طی دوره یک ماه ۱۳۹۹/۰۴/۳۱، ۲۶ درصد بالاتر از متوسط درآمد شناسایی شده طی ۳ ماه گذشته بوده است.
  • متوسط درآمد ماهیانه شناسایی شده رانفور طی ۴ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ بالغ بر ۱,۶۱۳,۵۸۲ میلیون ریال بوده، درحالی که متوسط درآمد ماهیانه شناسایی شده طی ۱۲ ماهه سال گذشته بالغ ۳۷۹,۴۰۴ میلیون ریال بوده است.
  • درآمد شناسایی شده رانفور طی دوره ۱ ماهه ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ بالغ بر ۱,۹۰۱,۴۸۸ میلیون ریال است.
  • جمع درآمد شناسایی شده رانفور ۴ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ بالغ بر ۶,۴۵۴,۳۲۸ میلیون ریال است.

تابلوخوانی رانفور

مطلب پیشنهادی:بررسی اثرات طرح صیانت در رویداد Gtalk: از عدم اجرایی بودن طرح تا چالش جدی نیروی انسانی بررسی اثرات طرح صیانت در رویداد Gtalk: از عدم اجرایی بودن طرح تا چالش جدی نیروی انسانی

رانفور

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، رانفور ، نماد شرکت خدمات انفورماتیک ایران است و در بازار اول بورس قرار گرفته و یکی از نمادهای گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن در بازار سرمایه کشور محسوب می شود. در این گروه که کلکسیونی از شرکت های آی تی سهامی عام کشور قرار دارد، شاهد شرکت هایی با نمادهایی چون: مرقام، آپ، سپ، رتاپ، تاپیکش، افرا، مفاخر، پرداخت، مداران، رکیش، سیستم، فن آوا هم هستیم.

رانفور، یکی از خوب های گروه رایانه است. محبوب سهامداران بلند مدتی و در تابستان ۹۹، ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون قطعه بود. حجم مبنای رانفور در تابستان ۹۹، ۲ میلیون و ۷۳ هزار سهم است. یعنی این مقدار سهم رانفور باید هر روز معامله شود تا قیمت پایانی، مبنای دامنه نوسان ۵ درصدی سهم برای روز معاملاتی بعدی شود.

مطلب پیشنهادی:مدیرعامل رایتل در لایو دیجیاتو: به دنبال جذب حدود 20 میلیون مشترک تا 1404 هستیم مدیرعامل رایتل در لایو دیجیاتو: به دنبال جذب حدود 20 میلیون مشترک تا 1404 هستیم

طبق اطلاعات تابلو رانفور، تنها ۵ درصد سهام، شناور بوده و میانگین حجم ماهانه نیز بالای ۱۸ میلیون سهم است. البته این رقم هر ماه تغییر می کند. قیمت هر سهم رانفور در تیر ۹۸، ۱۲۶۸ تومان بود که با ۳۰۰ درصد افزایش به ۵۴۰۰ تومان در تیر ۹۹ رسید.

در بالا، تابلوی رانفور را در ۲۳ تیر ۹۹ مشاهده می کنید که ۵ میلیون سهم، در صف فروش میلیونی قفل شده است. آنهم در روزی که شاخص کل بورس ایران با ۹۲۰۰ واحد افزایش به رقم ۱ میلیون و ۸۲۲ هزار واحد رسید و ۳۰ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بود. البته طبق تکنیک های تابلوخوانی، صف خرید یا صف فروش یا کد به کد حقوقی یا خالی کردن های سهامدار عمده، نباید تنها معیار سهامداران برای ورود یا خروج از سهم باشد.

تصویر صفحه کدال نماد راانفور را مشاهده می کنید برای اطلاع از گزارش صورت های مالی و مجامع
کدال رانفور

در تصویر بالا، صفحه کدال رانفور را مشاهده می کنید که همواره اطلاعاتی درباره گزارش های شفاف سازی، گزارش اطلاعات با اهمیت گروه الف و ب رانفور، زمان برگزاری مجمع رانفور، زمانبندی پرداخت سود دوره ۱۲ ماهه رانفور، برنامه افزایش سرمایه رانفور و گزارش های حسابرسی شده و حسابرسی نشده در آن اطلاع رسانی می شود.

مطلب پیشنهادی:سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت برگزار شد: نمایندگان اندرخم تصویب آیین‌نامه داخلی سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت برگزار شد: نمایندگان اندرخم تصویب آیین‌نامه داخلی

اگر قصد ورود به رانفور دارید یا سهامدار آن هستید، صفحه کدال رانفور را بوک مارک کنید.

افزایش سرمایه های رانفور

نکته ای که سهامداران باهوش در ورود به یک سهم باید در نظر داشته باشند، وضعیت افزایش سرمایه و EPS و P/E است که معمولا برای سهام گروه رایانه، از وضعیت خوبی برخوردار است. سهم از سال ۱۳۹۰ تا ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۷، بیش از ۳۳۰۰۰ درصد افزایش سرمایه داده است.

مطلب پیشنهادی:لزوم برخورد قاطع دادستانی با تخلفات دفاتر اسناد رسمی در عدم ثبت وکالتنامه خودرو لزوم برخورد قاطع دادستانی با تخلفات دفاتر اسناد رسمی در عدم ثبت وکالتنامه خودرو
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰- ۴۰۰ درصد افزایش سرمایه
  • ۴ خرداد ۱۳۹۳- ۱۸۰ درصد افزایش سرمایه
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه

به هر حال اگر سهامداری، از اردیبهشت ۱۳۹۰، سهامدار رانفور بود و تا اواخر تابستان ۱۳۹۷، سهامدار می ماند، تعداد سهامش در افزایش سرمایه رانفور، بیش از ۳۰ برابر می شد که اهمیت سهامداری بلند مدتی را در بازار سرمایه نشان می دهد.

سهامداران عمده رانفور

برای ورود به یک سهم، دانستن اطلاعات سهامدار عمده و ترکیب سهامداران بالای ۱ درصد نیز برای برخی از سرمایه گذاران اهمیت دارد. سهامدار عمده رانفور، شرکت ملی انفورماتیک ایران است که بیش از ۹۰ درصد سهام رانفور را در اختیار دارد. یک شخص حقیقی نیز ۸۵ میلیون سهم  رانفور معادل حدود ۱ درصد سهام را در اختیار دارد که اطلاعات سهامداران بالای ۱ درصد را باید در صفحه کدال این سهم در گزارش ۱۲ ماهه هیات مدیره مربوط به عملکرد سال مالی قبلی، مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی:گفتگو دیجیاتو با کارشناسان حوزه رمزارزها: خطر تحریم‌ بیخ گوش ایرانی‌ها؛ نگهداری تتر ممنوع! گفتگو دیجیاتو با کارشناسان حوزه رمزارزها: خطر تحریم‌ بیخ گوش ایرانی‌ها؛ نگهداری تتر ممنوع!

چند نکته رانفوری

گروه رایانه و فعالیت های وابسته با حضور استارتاپ های جدید در سال ۹۹، رونق خوبی میگیرد و از گروه های موثر در ایران عصر ۱۴۰۰ بورس، همین گروه است. این گروه را باید سهامداران تازه وارد و همچنین قدیمی های بازار، جدی تر از قبل بگیرند. رانفور طبق فاند و بررسی های تکنیکالی، محکوم به صعود است و سهامداری بلند مدتی آن توصیه می شود. گزینه مناسبی برای نوسان گیری نیست و بهتر است هر پرتفوی بلند مدتی، یک سهم خوب از گروه رایانه داشته باشد. توصیه می‌کنیم در کلیه عرضه‌های اولیه سال ۹۹ شرکت کرده و اصول سهامداری را فرا بگیرید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato