گوگل Nearby Share از ماه آینده به اکثر گوشی‌های اندرویدی می‌آید؛ رقیب ایردراپ

گوگل Nearby Share از ماه آینده به اکثر گوشی‌های اندرویدی می‌آید؛ رقیب ایردراپ

گوگل Nearby Share مراحل پایانی توسعه خود را طی می‌کند و بر اساس جدیدترین اطلاعات، ماه آینده میلادی بسیاری از کاربران اندرویدی به آن دسترسی پیدا کنند.

این ویژگی مشابه با ایردراپ اپل بوده و می‌توان توسط آن فایل‌های مختلف را با افراد دیگر به اشتراک گذاشت. کاربران گوگل Nearby Share را می‌توانند در بخش تنظیمات فعال یا غیرفعال کنند و همچنین در این بخش امکان مشاهده خود توسط دیگران و همچنین مجوزها را نیز تنظیم کنند.

به گفته حساب توییتری «Mishaal Rahman»، ظاهرا این قابلیت در اختیار دستگاه‌های اندرویدی با اندروید ۶ و نسخه‌های جدیدتر این سیستم عامل قرار می‌گیرد که البته چنین موضوع در تست بتای آن نیز به چشم می‌خورد. گوگل Nearby Share بخشی از یک فریمورک است، بنابراین با برخی قسمت‌های سطح پایین سیستم عامل اندروید فرق می‌کند و با توجه به این موضوع، احتمالا تمام دستگاه‌ها با اندروید ۶ و نسخه‌های جدیدتر با دریافت بروزرسانی پلی استور به آن مجهز خواهند شد.

علاوه بر انتشار این ویژگی برای کاربران اندرویدی، ظاهرا گوگل می‌خواهد آن را در اختیار کاربران پلتفرم‌های دیگر شامل ویندوز، کروم او اس، مک او اس و لینوکس نیز قرار دهد. در حقیقت در نسخه‌ اولیه، این قابلیت به مخازن لینوکس اضافه شده بود، بنابراین می‌توان انتظار داشت که در آینده کاربران بتوانند فایل‌های خود را میان سیستم‌های مختلف به اشتراک بگذارند.

گوگل Nearby Share

انتظار می‌رود کاربران بتوانند فایل‌های موردنظر خود را تنها با یک لمس با کاربرانی که در لیست مخاطبین آن‌ها قرار دارند، به اشتراک بگذارند و البته برای اینکار نیازی به اعمال تغییرات در بلوتوث یا WiFi Direct نخواهد بود. این ویژگی گوگل عملکردی مشابه با ایردراپ دارد و از بلوتوث و وای فای بهره می‌برد که بلوتوث برای ایجاد ارتباط و وای فای برای انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید به این نکته اشاره کنیم که گوشی‌های جدید هواوی و آنر به علت عدم امکان استفاده از سرویس‌های گوگل پلی، به چنین ویژگی مجهز نمی‌شوند، البته هم اکنون این محصولات از قابلیت مشابهی بهره می‌برند. گوگل احتمالا در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از این قابلیت خود و همچنین دستگاه‌های دریافت‌کننده آن منتشر خواهد کرد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato