ایلان ماسک: چیپ نورالینک استریم مستقیم موزیک به مغز را ممکن می‌کند

ایلان ماسک: چیپ نورالینک استریم مستقیم موزیک به مغز را ممکن می‌کند

ایلان ماسک مدعی شد استارتاپ علوم اعصاب «نورالینک» در حال توسعه تراشه‌ای است که اجازه استریم مستقیم موزیک به مغز را می‌دهد.

ایلان ماسک که قصد دارد ماه آینده اطلاعات جدیدی از چیپ نورالینک منتشر کند، در توییتر اطلاعات کمی از فناوری این شرکت را فاش کرد. وی در پاسخ به یکی از کاربران گفت که تکنولوژی نورالینک به مردم اجازه می‌دهد تا «از چیپ‌های این شرکت به موزیک گوش کنند.» وی افزود این چیپ توانایی کنترل کردن سطح هورمون‌ها را نیز به بشر خواهد داد و مزایایی همچون توانایی‌های بهبود یافته، تصمیم گیری بهتر، کاهش استرس و غیره را به ارمغان خواهد آورد.

نورالینک به دنبال قرار دادن رشته های بسیار نازک در مغز است

نورالینک از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۶، تنها یک کنفرانس خبری بزرگ برای تشریح کارکرد فناوری این شرکت برگزار کرده است. ماسک در رویدادی در سال ۲۰۱۹ گفت که این شرکت در حال توسعه دیوایسی است که ارتباط مستقیم بین کامپیوتر و چیپ درون مغز را امکان پذیر می‌کند.

وی گفت که این فناوری در آغاز برای افرادی که از بیماری‌های مغزی همچون پارکینسون رنج می‌برند استفاده خواهد شد، اما افزود هدف نهایی نورالینک این است تا توانایی رقابت با هوش مصنوعی پیشرفته را به انسان‌ها بدهد.

به گفته ماسک عمل جراحی قرار دادن این چیپ درون مغز انسان شبیه عمل لیزیک چشم (Lasik) است. وی افزود در طول عمل یک ربات جراح رشته‌های انعطاف پذیر را درون مغز قرار داده و آن را به چیپ کامپیوتری کوچک با قابلیت کاشته شدن در مغز وصل می‌کند.

نورالینک به منظور افزایش نیروی انسانی ۱۱ موقعیت شغلی را برای استخدام مهندس مکانیک، مهندس نرم افزار ربات و تکنسین بافت شناسی منتشر کرده است. ماسک همچنین در توییتی از افرادی که تخصص بالایی در گجت‌های پوشیدنی دارند دعوت به همکاری کرده است: «اگر مشکلات سخت گوشی‌ها یا پوشیدنی‌ها مثل درزگیری، پردازش سیگنال، شارژ القایی، مدیریت مصرف برق و غیره را حل کرده‌اید، لطفاً به کار کردن در نورالینک فکر کنید.»

ماسک اواخر تیر ماه امسال مدعی شد که چیپ نورالینک توانایی درمان افسردگی و اعتیاد را با «آموزش دوباره» قسمت‌هایی از مغز که مسئول این دو عامل هستند دارد. آزمایش این چیپ روی حیوانات آغاز شده و قرار بود آزمایش‌های انسانی نیز سال جاری میلادی انجام شوند، اما جزئیات آن هنوز به طور عمومی منتشر نشده است. ایلان ماسک اطلاعات بیشتر از این چیپ را در ۲۸ اوت (۷ شهریور) فاش می‌کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato