توییتر دسترسی هکرها به پیام‌های خصوصی ۳۶ پروفایل را تأیید کرد

توییتر دسترسی هکرها به پیام‌های خصوصی ۳۶ پروفایل را تأیید کرد

توییتر تأیید کرد هکرها در جریان هک گسترده پروفایل شخصیت‌های برجسته این شبکه که حدوداً یک هفته قبل رخ داد، به پیام‌های خصوصی ده‌ها نفر از قربانیان دسترسی پیدا کرده‌اند.

توییتر با انتشار بیانیه‌ای گفت: «معتقدیم هکرها به پیام‌های خصوصی حداکثر ۳۶ اکانت از ۱۳۰ اکانت هک شده از جمله پیام‌های خصوصی یکی از مقامات هلند دسترسی پیدا کرده‌اند. تاکنون سندی مبنی بر دسترسی هکرها به پیام‌های خصوصی دیگر مقامات به دست نیامده است.»

توییتر نام این مقام هلندی را فاش نکرد، اما گزارشات حاکی از آنند که این فرد «خیرت ویلدرس» (Geert Wilders)، رهبر حزب آزادی هلند است. توییتر همچنین به اکانت‌های هک شده دیگری که هکرها احتمالاً به پیام‌های خصوصی آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند اشاره‌ای نکرد.

دکمه Snooze توییتر

در جریان حمله گسترده توییتر که هفته قبل رخ داد، پروفایل شمار زیادی از افراد مشهور از جمله بیل گیتس، جف بزوس، ایلان ماسک و کانیه وست هک شد. توییتر می‌گوید هکرها به پیام‌های شخصی باراک اوباما و جو بایدن دسترسی پیدا نکرده‌اند؛ سناریویی که اگر رخ می‌داد اثرات مخرب این حمله را بیش از پیش بیشتر می‌کرد.

با این وجود توانایی دسترسی هکرها به پروفایل رییس جمهور سابق آمریکا (اوباما) و نامزد انتخابات پیش روی این کشور (بایدن)، سبب نگرانی قانونگذاران آمریکایی شده است. آن‌ها خواهان تحقیق و بررسی در این رابطه و آگاهی از چگونگی انجام حمله شده‌اند. پلیس فدرال آمریکا (FBI) انجام تحقیقات مستقل را تأیید کرد.

توییتر پیشتر این حمله را ناشی از «حمله مهندسی شده» به این شرکت دانست، اما در مورد نقش داشتن یک یا چند نفر از کارکنانش در حمله طفره می‌رود. این شبکه اجتماعی همچنین فاش کرد هکرها موفق به سرقت اطلاعات چندین پروفایل شده‌اند اما هیچ کدام از آن‌ها را تأیید نکرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato