همه چیز درباره آیفون 13
نگاهی به آثار برگزیده رویداد عکاسی با آیفون 2020

نگاهی به آثار برگزیده رویداد عکاسی با آیفون 2020

برندگان جایزه عکاسی با آیفون سال ۲۰۲۰ (به اختصار IPPAWARDS) مشخص شدند. امسال سیزدهمین سالی است که رقابت عکاسی با آیفون با حضور هزاران عکاس از سراسر دنیا برگزار می شود و آثار ارائه شده از سوی ده ها عکاس طیف وسیعی از سوژه ها از طبیعت گرفته تا خیابان و المان های شهری و حتی مناطق دور افتاده را شامل می شوند.

امسال جایزه برترین اثر و عکاس سال رویداد عکاسی با آیفون به Dimpy Bhalotia از انگلستان تعلق گرفته است. اثر برگزیده که پسرهای پرنده نام دارد در گروه عکاسی خیابانی قرار دارد و سه پسر بچه را نشان می دهد که از روی دیوار به داخل رو گنگ می پرند و در این حین نوعی تنش آمیخته به غرور را تجربه می کنند.

جوایز جایگاه های اول، دوم و سوم عکاس سال نیز همگی به خاطر اثری به نام بدون دیوار (یا No Walls) به Artyom Baryshau از بلاروس تعلق گرفت؛ عکاس در این اثر نوارهایی آبی رنگ روی دیوار را به تصویر کشیده که در انتها با آسمان آبی ادغام می شوند و ترکیبی جالب را خلق می کنند.

Geli Zhao از چین نیز به خاطر ارائه عکسی بدون عنوان از چند ملحفه که در یک ابری در آسمان می رقصند نظر داوران رویداد عکاسی با آیفون را به خود جلب کرد.

عکاس دیگری به نام صیف حسین از عراق هم به خاطر پرتره ای از یک مرد مسن با نام شیخ جوانان توانست برنده جایزه امسال شود.

Processed with VSCO with b6 preset

سه برنده اصلی در ۱۸ دسته مختلف از این رقابت تقریبا از گوشه گوشه دنیا بودند (شامل استرالیا، بحرین، بلاروس، کانادا، چین، کلمبیا، فرانسه، هنگ کنگ، ایتالیا، عراق، ژاپن، هلند، پرو، فیلیپین، پرتغال، سنگاپور، اسپانیا، تایوان، انگلستان و آمریکا).

جالب است بدانید یکی از آثار برگزیده امسال با آیفون ۴ گرفته شده بود و این نشان می دهد که برای گرفتن عکس های فوق العاده از سوژه ها نیازی نیست تازه ترین گوشی های موبایل را در اختیار داشته باشید. این عکس که توسط عمر لوکاس گرفته شده در دسته عکاسی از مردم جایگاه نخست را به خود اختصاص داد. برای مشاهده باقی عکس ها میتوانید به وبسایت مرجع برگزار کننده این رویداد مراجعه نمایید.

عکاسی با آیفون

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato