اپل سرانجام تأیید کرد: آیفون ۱۲ «چند هفته دیرتر» از راه می‌رسد

اپل سرانجام تأیید کرد: آیفون ۱۲ «چند هفته دیرتر» از راه می‌رسد

اپل سرانجام عدم عرضه آیفون ۱۲ در موعد مقرر را تأیید کرد. به گفته مدیر ارشد مالی این شرکت آیفون‌های امسال برخلاف آیفون‌های سال قبل که اواخر شهریور به بازار عرضه شدند، «با چند هفته تأخیر» از راه خواهند رسید.

«Luca Maestri»، مدیر ارشد مالی اپل در جریان گفتگو با سرمایه گذاران این شرکت گفت: «ما سال قبل فروش آیفون‌ها را از اواخر ماه سپتامبر (اواخر شهریور) آغاز کردیم، امسال پیش بینی می‌کنیم که آیفون‌های جدید چند هفته دیرتر از راه برسند.»

«Maestri» علت تأخیر در عرضه آیفون ۱۲ را اعلام نکرد، اما در ماه‌های اخیر شایعات متعددی پیرامون تأخیر در عرضه این موبایل منتشر شده‌اند. روزنامه «وال استریت ژورنال» اوایل اردیبهشت ماه امسال از تأخیر یک ماهه در تولید انبوه آیفون ۱۲ خبر داد. کوالکام نیز هفته جاری تأخیر در عرضه آیفون جدید در موعد مقرر را اعلام کرد و به تأثیر منفی آن بر درآمدهای این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ اشاره نمود.

مدیر ارشد مالی اپل از تاخیر در عرضه آیفون ۱۲ می گوید

اپل معمولاً اواخر شهریور ماه هر سال از آیفون جدید رونمایی کرده و فروش آن را از اواخر شهریور آغاز می‌کند. اما حالا با توجه به صحبت‌های مدیر ارشد مالی، آیفون ۱۲ با چند هفته تأخیر یعنی در ماه اکتبر (مهر) به بازار عرضه می‌شود. البته این تاریخ به زمان عرضه مربوط می‌شود و اپل ممکن است مراسم رونمایی را همچنان شهریور ماه برگزار کند.

عرضه آیفون‌ها در گذشته نیز با تأخیر مواجه شده است. آیفون X و آیفون ۸ اواخر شهریور ۹۶ معرفی شدند، ولی عرضه آنها به دلیل مشکلات به وجود آمده در فرآیند تولید تا آبان عقب افتاد. آیفون XR نیز اواخر شهریور سال بعد معرفی شد، اما عرضه این گوشی نیز به دلیل مشکلاتی که اپل در تولید نمایشگر LCD با آنها مواجه شده بود تا مهر عقب افتاد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato