شکایت ۱.۴ میلیارد دلاری شرکت چینی علیه اپل به اتهام نقض پتنت در سیری

شرکت هوش مصنوعی چینی «Shanghai Zhizhen» که با نام «Xiao-i» نیز شناخته می‌شود، از اپل به علت نقض پتنت در سیری شکایت کرده و خواهان دریافت غرامت ۱.۴۳ میلیارد دلاری شده است.

این کمپانی چینی به علت خسارت‌هایی که اپل به آن وارد کرده، درخواست چنین مبلغ بالایی را کرده و به گزارش رویترز، خواستار توقف تولید، استفاده، فروش و صادرات محصولاتی شده که پتنت این شرکت را نقض می‌کنند.

در دادخواست این کمپانی چینی که در یک دادگاه محلی در این کشور ثبت شده، به این موضوع اشاره شده که فناوری تشخیص صدا و دستیار صوتی سیری اپل یکی از پتنت‌های آن را نقض کرد. به گفته این شرکت، این پتنت در سال ۲۰۰۴ ثبت شده و در سال ۲۰۰۹ مورد تایید قرار گرفته است.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که دستیار صوتی آن حاوی ویژگی‌های موجود در پتنت Xiao-i که مربوط به بازی‌های و پیام‌های فوری می‌شود، نیست. سخنگوی این غول فناوری گفته که این پرونده از ۸ سال پیش در جریان است و از اینکه Xiao-i شکایت جدیدی را علیه آن تنظیم کرده، ناامید شده و افراد مستقل که مورد تایید دیوان عالی چین قرار دارند نیز به این نتیجه رسیده‌اند که اپل پتنت این کمپانی را نقض نکرده است.

این اولین باری نیست که این دو شرکت در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. Xiao-i برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ از غول فناوری آمریکایی شکایت کرد اما اپل درخواستی برای عدم اعتبار پتنت ارائه کرد. بحث‎‌ها درباره معتبر بودن پتنت در طی ۸ سال گذشته ادامه داشت تا اینکه ماه گذشته دیوان عالی چین به نفع Xiao-i حکم داد و تصمیم قبلی که توسط دیوان عالی پکن گرفته شده بود را تغییر داد.

تصمیم اخیر دیوان عالی چین باعث شده که Xiao-i دوباره از اپل شکایت کند. این کمپانی چینی در زمینه پردازش زبان‌های طبیعی تخصص دارد و شکایت خود را تقدیم دادگاه عالی شانگهای کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟