مینگ‌-چی کو: تولید دوربین آیفون ۱۲ به مشکل خورده است

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر سرشناس اپل که قبلا به درستی از تاخیر یک ماهه در تولید انبوه مدل‌های ۵.۴ و ۶.۱ اینچی سری آیفون ۱۲ خبر داده بود، حالا گزارشی منتشر کرده که از به مشکل خوردن تامین کنندگان اپل در تولید قطعات دوربین این پرچمدارها حکایت دارد.

هر چهار عضو خانواده آیفون ۱۲ فارغ از برخی تفاوت‌ها از دوربین فوق عریض مجهز به لنزهای 7P بهره خواهند برد اما آنطور که مینگ-چی کو می‌گوید ظاهرا یکی از تامین کننده‌های این لنز به مشکل خورده و قطعات تولید شده آنها برای مدل‌های ۵.۴ و ۶.۱ اینچی در دما و رطوبت بالا ریسک خرد شدن دارند.

این مشکل در لنزهای تولید شده توسط «Genius Electronic Optical» رویت شده اما شانس اپل در این است که دیگر تامین کننده لنزهای 7P یعنی «Largan» با موفقیت در تست‌ها قبول شده است. به باور کو اپل برای جلوگیری از ایجاد تاخیر بیشتر در عرضه آیفون ۱۲ سفارشات بیشتری را به عهده Largan قرار خواهد داد. در صورتی که Largan از پس تامین این سفارشات برآید و از آنجا که عرضه آیفون ۱۲ قبلا برای چند هفته به تاخیر افتاده بود، بعید است شاهد تاخیر بیشتر در عرضه این محصولات باشیم.

بدبیاری‌های Genius اما به همینجا ختم نمی‌شود و تحت این شرایط برای دریافت سفارشات بیشتر از اپل چاره‌ای جز کاهش ۳۰ درصدی قیمت ندارند که حاشیه سود این شرکت را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در خبر دیگری مربوط به آیفون ۱۲ امروز شاهد انتشار تصویر نمایشگر یکی از این گوشی‌ها از سوی افشاگری با نام کاربری Mrwhite بودیم. اپل برای نخستین بار تمام پرچمدارهایش را با پنل OLED روانه بازار خواهد کرد. این نمایشگر که بار تولید بخشی از آن بر عهده ال‌جی بوده از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود اما ظاهرا نرخ رفرش آنها بر خلاف گمانه‌زنی‌های قبلی ۱۲۰ هرتز نیست.

موبایلت

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟