چگونه در دوران دورکاری یک تیم قدرتمند بسازیم؟

شیوع ویروس کرونا باعث شده که بسیاری از افراد در سراسر جهان دورکار شوند که تغییراتی در نحوه انجام کارها در پی داشته است. یکی از موارد مهم در این دوران، ایجاد و رهبری یک تیم قدرتمند است.

در حالت عادی ساخت و رهبری یک تیم کارآمد و قوی کار ساده‌ای نیست و رهبران باید از راه‌های خلاقانه‌ای برای دستیابی به این اهداف استفاده کنند که دوران کنونی و دورکاری اکثر افراد، کار دشوارتری محسوب می‌شود. برای بهبود عملکرد تیم‌ها می‌توانید اقدامات مختلفی را انجام دهید و «لینا راینهارد»، معاون مهندسی محصول کمپانی «CircleCI» در این زمینه توصیه‌هایی دارد.

راینهارد به ارتباط و همکاری برای بهبود عملکرد تیم‌ها در شرایط مختلف شامل دورکاری اشاره می‌کند و با توجه به این اصول می‌توانید استراتژی بهتری داشته باشید، با یکدیگر بهتر ارتباط برقرار کنید و در نهایت محصولات بهتری تولید کنید. در هنگام رهبری یک تیم باید از این موضوع که تمام اعضا به صورت مساوی به فرصت‌ها دسترسی دارند، اطمینان حاصل کرد و موانع را از میان برداشت.

بلیط هواپیما

در حالت کلی تمام افراد دارای تجربه کاری یکسان نیستند و هدف رهبر یک تیم نیز نباید این موضوع باشد و بجای این کار باید مطمئن شود که تمام افراد در یک پروژه مشارکت دارند و بهترین عملکرد خود را ارائه می‌دهند. رهبر یک تیم باید اعضا را در کنار یکدیگر نگه دارد و با ایجاد یک ساختار مناسب، امکان درخشش آن‌ها را فراهم کند. در ادامه نگاهی به توصیه‌های راینهارد برای ساخت یک تیم قدرتمند خواهیم داشت.

همکاری هدف‌دار

انسان‌ها علاوه بر اینکه می‌خواهند به اهداف بلندی دست پیدا کنند، به دنبال حفظ ارتباط با افراد نزدیک خود نیز هستند. زمانی که در کنار یکدیگر کار می‌کنیم، سیگنال‌های مختلفی مانند زبان بدن از آن‌ها دریافت می‌کنیم و می‌توانیم حس آن‌ها را تشخیص دهیم. این سیگنال‌ها در هنگام دورکاری وجود ندارند و نمی‌توانیم به موارد مختلف مانند سطح انرژی افراد پی ببریم.

به گفته راینهارد، باید به عنوان رهبر تیم هر چند وقت یکبار به صورت حضوری با تمام اعضا دیدار کرد، اما هم اکنون اکثر جلسات به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و افراد به صورت پیکسل‌هایی در تماس‌های تصویری می‌بینیم و همین موضوع باعث می‌شود فراموش کنیم که با انسان‌ها روبه‌رو هستیم. در این دوران باید درباره خود افراد کنجکاو باشیم و ببینیم چه مواردی به آن‌ها انگیزه می‌دهد، بنابراین همکاری هدف‌دار اهمیت بالایی دارد.

بیان انتظارات

به عنوان رهبر یک تیم باید همیشه از شفاف بودن انتظارات خود مطمئن شوید و به همین علت باید هر چند وقت یکبار، برای مثال به صورت هفتگی تشکیل جلسه دهید و ارتباطات خود را با اعضای تیم حفظ کنید. این ارتباطات در تمام بخش‌ها از استخدام گرفته تا بررسی عملکرد، به شفافیت انتظارات کمک می‌کند و باعث می‌شود همه کارکنان استاندارد یکسانی داشته باشند.

تیم قدرتمند

زمانی که به دنبال رشد و بهبود عملکرد باشید، باید برای رسیدن به این استاندارد با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. در این میان باید به اعضای تیم کمک کرد و آن‌ها نیز قدردان این کمک باشند. یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با دیگران، کمک اعضا به یکدیگر از طریق نقدهای سازنده برای رشد است. چنین موضوعی در هنگام جلسات آنلاین دشوارتر است و نمی‌توانیم به راحتی با دیگران صحبت کنیم.

برای رفع چنین مشکلی باید یک نقطه شروع داشت که برای مثال راینهارد درباره بازخوردها با اعضای تیم خود صحبت می‌کند و با توجه به مواردی که در طول هفته آموخته‌اند، بازخوردهای معناداری ارائه می‌دهند.

ایجاد فضا کافی برای دیگران

به عنوان رهبر یک تیم باید فروتن باشید و سعی کنید در روز با دیگران همکاری بهتری داشته باشید. فرقی نمی‌کند با اعضای تیم به صورت حضوری یا متنی در حال گفتگو هستید، از گوشزد کردن قدرت خود به آن‌ها دوری کنید. در هنگام مکالمه به این موضوع فکر کنید که چه فضایی را اشغال کرده‌اید.

در برخی سازمان‌ها شاهد فرهنگ قهرمانی هستیم. در این فرهنگ، سازمان به افراد بااستعداد که همواره عملکرد بالایی دارند، جایزه می‌دهد که می‌تواند ارتقای شغلی باشد. این افراد برای دستیابی به اهداف، به خود و دیگران فشار زیادی وارد می‌کنند که به گفته راینهارد اثرات مخربی روی اعضای تیم و خود سازمان‌ها دارد.

تیم قدرتمند

این فرهنگ در کارهایی که انجام آن‌ها دیده نمی‌شود مانند دورکاری، فراگیرتر است. برخی کارها را نمی‌توان به تنهایی انجام داد و نیاز به حمایت و همکاری اعضای تیم دارد، با این حال تلاش‌های آن‌ها در پس زمینه به چشم نمی‌آید. فرهنگ قهرمانی باعث تضعیف تیم‌ها می‌شود و همچنین فشار زیادی به افرادی وارد می‌کند چرا که فکر می‌کنند تنها آن‌ها قادر به حل مشکلات هستند. با توجه به این موارد، باید فضای کافی در اختیار تمام اعضای تیم قرار داد و از فشار اضافه روی آن‌ها جلوگیری کرد.

بهبود تیم بطور مداوم

یکی از مهمترین اقدامات برای ساخت یک تیم قدرتمند، پایداری و استمرار است. ساخت یک تیم عالی نیازمند کار زیادی است و هیچ وقت این فرایند به پایان نمی‌رسد. ما باید بطور مدام رشد و تغییر کنیم. ساخت تیم یک فرایند روزانه است و به همین دلیل باید به ارتباط خود ادامه دهید و همکاری سازنده با تمام اعضای تیم داشته باشید. هر روز برای قدرتمندتر کردن اعضای تیم خود تلاش کنید، حتی اگر به صورت آنلاین مجبور به انجام چنین کاری شوید.

مطالب مرتبط

چگونه مهارت مدیریت زمان را در هنگام دورکاری بهبود دهیم؟

محققان دانشگاه «کالیفرنیا، ارواین» به این موضوع پی برده‌اند که کارکنان دفاتر هر ۳ دقیقه و ۵ ثانیه دست از کار می‌کشند و ۲۳ دقیقه و ۱۵ ثانیه طول می‌کشد تا دوباره کار خود را شروع کنند. این اختلالات باعث هدر رفتن سالانه ۲۸ میلیارد ساعت می‌شود و ۱ تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا ضربه... ادامه مطلب

اثرات مخرب دورکاری بر خواب و راه‌های جلوگیری از آن

از این پهلو به آن پهلو غلطیدن‌های بی‌پایان؛ ساعات خواب و بیداری نامشخص و روز کاری که دیر شروع شده و کندتر از همیشه تمام می‌شود. اگر این سناریو برایتان آشناست احتمالا شما هم به لطف کرونا به دورکاری تبعید شده‌اید.بسیاری از ما انتظار داشتیم دورکاری روند خواب را بهبود ببخشد اما همانطور که دکتر... ادامه مطلب

چرا در دسترس بودن دائم کارکنان حین دورکاری باعث فرسودگی می‌شود؟

دورکاری مفهوم جدیدی نیست اما در دوران شیوع کرونا به شدت گسترش پیدا کرده است. با این وجود فقدان چارچوب مشخصی برای دورکاری باعث شده روش‌های نادرستی برای انجام آن در پیش گرفته شود که فرسودگی روانی و جسمی کارکنان را به دنبال دارد.در ماه‌های اخیر نه تنها شرکت‌های بزرگی نظیر توییتر امکان دورکاری دائمی... ادامه مطلب

آیا کارکنان را برای دورکاری در بلندمدت آماده کرده‌اید؟

رایج شدن دورکاری مرز بین زندگی حرفه‌ای و شخصی را مبهم و تار کرده و در چنین شرایطی عدم پشتیبانی اطلاعاتی و عاطفی از تیم، عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت.تا چند ماه قبل بیشتر مزایای دورکاری نظیر گذراندن وقت با خانواده، کاهش رفت و آمدها و موارد دیگر به چشم می‌آمد اما این اواخر و... ادامه مطلب

رونمایی پاناسونیک از پارتیشن ۸۳۵ دلاری؛ شبیه‌سازی فضای شرکت در خانه

دورکاری برای عده‌ای از کاربران خوشایند نیست چون به قول آنها اتمسفر خاص فضای شرکت با کار کردن از خانه لمس نمی‌شود. پاناسونیک برای این دسته از افراد از میز و پارتیشن جدیدی رونمایی کرده که محیط اداره را در خانه شبیه سازی می‌کند.به گفته پاناسونیک پارتیشن جدید این شرکت که Komoru نام دارد، فضای... ادامه مطلب

۳ توصیه برای همکاری با افرادی که در دورکاری عملکرد خوبی ندارند

دورکاری که اواخر سال گذشته موقتی به نظر می‌رسید تا نیمه‌های امسال آماده پیدا کرده و بعید نیست تا چند ماه دیگر در بر همین پاشنه بچرخد. شاید برخی از ما با این شرایط اخت گرفته باشیم اما عادت کردن به آن با حفظ بازدهی تیم تفاوت دارد چرا که باید بین وظایف خانوادگی، فقدان... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟