ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هند بعد از ۳۷۶ روز به قطع شبکه 4G در کشمیر پایان داد

هند سرانجام بعد از گذشت ۳۷۶ روز (بیشتر از یک سال) پوشش شبکه 4G در منطقه کشمیر را بازیابی کرد. برقراری این ارتباط مخابراتی فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و دولت می‌خواهد شرایط قانونی ...

هند سرانجام بعد از گذشت ۳۷۶ روز (بیشتر از یک سال) پوشش شبکه 4G در منطقه کشمیر را بازیابی کرد. برقراری این ارتباط مخابراتی فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و دولت می‌خواهد شرایط قانونی و وضعیت ناآرامی‌ها را در ایالت مورد بحث بررسی کرده تا برای اقدامات بعدی تصمیم بگیرد.

هفته پیش مقامات و مسئولان زیرساخت‌های مخابراتی هند به دادگاه عالی کشور اعلام کردند وضعیت منطقه هنوز به اندازه‌ای پایدار و مساعد نیست که بتوان پوشش 4G را به طور کامل بازیابی کرد. چرا که در این منطقه فعالیت‌های نظامی صورت می‌گیرد و همچنان درگیری‌هایی وجود دارد و البته مقامات نمی‌خواهند به این طریق به نگرانی‌های پیرامون آزادی مردم دامن بزنند.

حدود یک سال قبل هند کلیه ارتباطات اینترنتی و سرویس‌های مخابراتی منطقه جامو و کشمیر را قطع کرد تا بر اساس برخی موازین قانون اساسی از مناقشه‌های بیشتر جلوگیری شود.

اما از چند ماه قبل دادگاه‌ها و مراجع قضایی تاکید دارند که قطع اینترنت و دسترسی به راه‌های ارتباطی مخابراتی در هیچ نقطه‌ای از کشور و به هیچ بهانه‌ای از جمله آرام کردن اوضاع، قانونی نیست. در واکنش به این ادعا، دولت هند تا حدودی دسترسی‌های مخابراتی و امکان رجوع به برخی از سایت‌های محدود و داخلی را میسر کرد، اما پوشش سراسری اینترنت موبایل قطع باقی مانده بود. ماه قبل تمام محدودیت‌های دسترسی به سایت‌های متنوع برداشته و فقط شبکه 2G بازیابی شد.

اتاق بازرگانی و صنعت کشمیر مدتی پیش اعلام کرد به خاطر محدودیت‌های اینترنتی و مخابراتی اعمال شده در دوران پاندمی فعلی ویروس کرونا، تجارت‌های این منطقه تاکنون حدود ۵.۳ میلیارد دلار ضرر دیده‌اند. علاوه بر این صدها دانش‌آموز، دکتر و کارفرما با مشکلات بسیار زیادی به خاطر از دست دادن منابع خود مواجه شده‌اند. در هر صورت بازیابی مجدد شبکه 4G اوضاع را در منطقه بهبود خواهد بخشید و باید دید اقدام بعدی مقامات هند چه خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

    هند بهترین کشوره، عیب نداره این ها رو قلع و قمع کنه، چون مسلمون هستند، هند مهد آزادی

  • ali_mlk
    ali_mlk | ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

    اینا دیگه کین، آمریکا باید با هند هم مثل چین برخورد کنه

مطالب پیشنهادی