ادعای اپل در دادگاه: اقدام فورتنایت شبیه سرقت است

تقریبا یک هفته پیش اپیک گیمز سیستم پرداخت مستقیم را درون فورتنایت قرار داد که باعث حذف آن از اپ استور و گوگل پلی شد. این کمپانی به علت این اقدام از اپل شکایت کرد و حالا این غول آمریکایی از دادگاه درخواست کرده امکان بازگشت این بازی به اپ استور فراهم نشود و همچنین کار اپیک را مشابه دزدی دانسته است.

اپل به این موضوع اشاره کرده که اپیک خود باعث ایجاد وضعیت کنونی شده و اکنون خواستار کمک فوری است. فیل شیلر اعلام کرده مدیرعامل اپیک، «تیم سوئینی» در تاریخ ۱۰ تیر ایمیلی برای این کمپانی ارسال کرده و در آن درخواست یک معامله ویژه تنها با اپیک را خواستار شده است.

به گفته شیلر، این سازنده بازی از اپل درخواست کرده که امکان دانلود بازی‌های آن از طریق اپلیکیشن گیم استور اپیک برای کاربران iOS فراهم شود. در صورتی که اپل با چنین موضوعی موافقت می‌کرد، دیگر نیازی به پرداخت ۳۰ درصد کارمزد از سوی اپیک گیمز نبود. شیلر اعلام کرده:

«زمانی که اپل حاضر به تغییر بنیادی در روش کسب و کار خود برای آرام کردن اپیک نشد، این شرکت دست به یک اقدام ناگهانی و یکجانبه زد و به صورت آشکار قراردادها با اپل را نقض کرد. همچنین به صورت همزمان این دادخواست را در اختیار دادگاه قرارداد تا بتواند این اقدام خود را توجیه کند.»

اپیک گیمز

اپل اقدام اخیر اپیک گیمز یعنی دور زدن اپ استور و امکان خرید درون برنامه‌ای توسط بازیکنان فورتنایت را مشابه دزدی دانسته:

«گر توسعه‌دهنده مانع از پرداخت هزینه‌ها شود، مانند آن است که یک مشتری بدون پرداخت بها محصولی را از فروشگاه اپل خارج کند که نتیجه آن، عدم دریافت هزینه توسط اپل است.»

این دعوای حقوقی میان اپل و اپیک گیمز برای هر دو شرکت خطرناک است. اپل در حال حاضر با پرونده انحصارطلبی دست و پنجه نرم می‌کند و اقدام اخیرش می‌تواند وضعیت را بدتر کند. شرکت اپیک نیز با افزودن روش پرداخت مستقیم درون فورتنایت، نمی‌تواند این بازی را توسط اپ استور در اختیار کاربران قرار دهد و همچنین امکان بروزرسانی موتور آنریل نیز برای آن وجود نخواهد داشت.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟