گیتس: غول‌های فناوری سزاوار سوالات سخت و گستاخانه هستند

هم‌بنیانگذار و مدیرعامل سابق مایکروسافت، بیل گیتس اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل باید با انتقاد شدید دولت‌ها مواجه شوند.

گیتس در این مصاحبه عنوان کرده که غول‌های فناوری مانند اپل که باارزش‌ترین شرکت جهان محسوب می‌شود، باید مورد توجه ویژه مقامات دولتی و رگولاتورها قرار بگیرد، چرا که قدرت بسیار بالایی دارند. مدیرعامل سابق مایکروسافت در پادکست «Armchair Expert» به میزبانی «دکس شپارد» درباره شهادت مدیران عامل شرکت‌های اپل، آمازون، گوگل و فیسبوک در کنگره صحبت کرد:

«اگر شما مانند من یا هر یک از مدیران عامل این شرکت‌ها موفق باشید، سزاوار سوالات سخت، ناعادلانه و گستاخانه خواهید بود و دولت سزاوار پرسش از شما است. چنین سوالاتی با توجه به قدرت بالایی که آن‌ها دارند، خوب است.»

بیل گیتس

گیتس در این مصاحبه درباره تجربیات خود در زمان مدیریت مایکروسافت و همچنین سوالاتی که توسط قانونگذاران و افراد دیگر از وی پرسیده شده، صحبت کرده است. یکی از مهمترین این رویدادها مربوط به پرونده ۱۹۹۸ ایالات متحده آمریکا علیه مایکروسافت می‌شود. در آن زمان دولت آمریکا این غول دنیای فناوری را به حفظ غیرقانونی یک نرم افزار متهم کرده بود.

در این مصاحبه مانند مصاحبه‌های قبلی سوالات از بیل گیتس درباره استیو جابز، هم‌بنیانگذار اپل پرسیده شد. در نگاه مدیرعامل سابق مایکروسافت، استیو جابز یک «جادوگر» بوده و گیتس خود نیز یک «جادوگر کوچکتر» است. گیتس همچنین در این پادکست مدیرعامل سابق اپل را فردی سخت خطاب کرده که پس از بازگشت به اپل با نبوغ خود، این کمپانی را احیا کرده است.

در این پادکست ۹۷ دقیقه‌ای موضوعات مختلفی از واکسیناسیون تا نوشابه‌های رژیمی مورد بحث قرار گرفته و همانطور که می‌دانید، مدیرعامل سابق مایکروسافت یکی از حامیان بزرگ واکسن کرونا محسوب می‌شود و مبلغ زیادی برای توسعه و کاهش قیمت آن پرداخت کرده است. به اعتقاد گیتس، میلیون‌ها نفر دیگر در اثر پیامدهای منفی کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟