باند متوسط شبکه 5G در آمریکا با قیمت ۴.۵ میلیارد دلار به مزایده گذاشته شد

باند متوسط شبکه 5G در آمریکا با قیمت ۴.۵ میلیارد دلار به مزایده گذاشته شد

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) از مزایده پهنای باند متوسط شبکه ۵G با قیمت ۴.۵ میلیارد دلار خبر داد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد مزایده باند متوسط ۳.۵ گیگاهرتز به فراگیر کردن هر چه بیشتر شبکه ۵G کمک می‌کند. طی این مزایده بیش از ۲۰ هزار پروانه طیف شبکه ۵G به اپراتورها اعطا شد. قرار است کمیسیون فدرال ارتباطات در هفته جاری جزئیات بیشتری را در این رابطه منتشر کند.

«Ajit Pai»، رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا گفت: «کمیسیون فدرال ارتباطات اولین دور مزایده باند متوسط ۵G را به اتمام رساند. این روزی تاریخی برای رهبری آمریکا در ۵G است.» او سپس به فروش ۴.۵ میلیارد دلاری و اعطای ۲۰ هزار و ۶۲۵ پروانه اشاره کرد.

سه اپراتور اصلی آمریکا از فرکانس‌های مختلف در شبکه ۵G خود استفاده می‌کنند. Verizon از فناوری High Band یا امواج میلیمتری شبکه ۵G استفاده می‌کند که سریع ترین نوع شبکه نسل پنجم محسوب می‌شود. البته این فناوری پوشش دهی محدودی داشته و ساختمان‌های بلند و درختان در آن تداخل ایجاد می‌کنند.

اپراتور AT&T از طیف Low Band با فرکانس ۸۵۰ مگاهرتز در شبکه ۵G خود استفاده می‌کند که تفاوت چندانی با شبکه LTE نداشته و پوشش دهی گسترده و سرعت نسبتاً بالا را به ارمغان می‌آورد. این اپراتور همچنین قرار است از فناوری جدیدی به نام Dynamic Spectrum Sharing در شبکه ۵G خود استفاده کند که ارائه ۴G LTE و ۵G را در فرکانس یکسان برای بهبود عملکرد امکان پذیر می‌کند.

T-Mobile از طیف Low Band با فرکانس ۶۰۰ مگاهرتز استفاده می‌کند که محدوده وسیع تری را پوشش می‌دهد ولی سرعت آن کمتر است. البته این اپراتور پس از ادغام با اپراتور Sprint از پهنای باند میانی ۲.۵ گیگاهرتز آن در شبکه ۵G خود استفاده می‌کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato