این آی مک هم اندازه قوطی نوشابه است [تماشا کنید]

آی مک کامپیوتری قدرتمند و زیباست اما جای زیادی اشغال می‌کند. یکی از کاربران خوش ذوق اینترنت برای از میان برداشتن این مانع «کوچکترین آی مک دنیا» را ساخته است.

«Michael Pick»، می‌گوید کوچکترین آی مک دنیا را ساخته و با آپلود ویدیو در یوتیوب پروسه ساخت آن را از ابتدا تا انتها شرح داده است. این کامپیوتر مینیاتوری که تقریباً هم اندازه قوطی ردبول است، به گفته سازنده بازی ماینکرفت را با نرخ هزار فریم بر ثانیه اجرا می‌کند.

Pick برای ساخت این آی مک کوچک از کیس چاپ شده با پرینتر سه بعدی، رزبری پای و نمایشگر ۷ اینچی IPS استفاده کرده است. او برای اینکه همه قطعات درون کیس جا شوند مجبور شد دو پورت USB و درگاه اترنت را از رزبری پای جدا کند و با متصل کردن دانگل بی سیم به پورت USB باقی مانده، ماوس و کیبورد را به کامپیوتر وصل کرد.

برق مورد نیاز این آی مک توسط درگاه USB-C که زیر نمایشگر و کنار پورت USB 2 قرار گرفته تأمین می‌شود. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد قطعات، پردازنده به هیت سینک مجهز شده و یک فن کوچک هم هوای گرم را از کیس خارج می‌کند.

Pick برای اینکه این آی مک به نمونه واقعی نزدیک‌تر شود، کیس آن را با اسپری نقره‌ای رنگ کرد و لوگوی اپل را نیز زیر با دقت زیر نمایشگر قرار داد. حاشیه صفحه نمایش نیز با اسپری مشکی رنگ ایجاد شد تا این کامپیوتر کوچک هر چه بیشتر به نمونه واقعی شبیه شود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟