پذیرش شرکت زیر مجموعه همکاران سیستم در فرابورس: «سپیدار سیستم آسیا»

شرکت سپیدار سیستم آسیا از شرکت‌های زیر مجموعه همکاران سیستم (سهامی عام) در بازار فرابورس ایران پذیرفته شد. روز ۴ شنبه ۵ شهریور ماه ۹۹، شرکت همکاران سیستم با انتشار گزارش افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب از موافقت فرابورس ایران مبنی بر پذیرش سپیدار سیستم آسیا خبر داد. این برای نخستین بار است که یکی از شرکت‌های تابعه همکاران سیستم در بازار فرابورس ایران پذیرفته می‌شود.

نماد شرکت همکاران سیستم، «سیستم» است و نماد شرکت سپیدار سیستم آسیا نیز «همکاران» اعلام شده است. سال مالی شرکت سپیدار سیستم آسیا که بزودی نماد آن در سامانه tsetmc.com درج خواهد شد، ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ است. اطلاعات مربوط به نرم‌افزارهای حسابداری و مالی سپیدار همکاران سیستم در نشانی: sepidarsystem.com در دسترس است.

گزارش افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب شرکت همکاران سیستم مبنی بر پذیرش شرکت سپیدار سیستم آسیا در فرابورس ایران

طبق گزارشی که همکاران سیستم منتشر کرده، اثرات مالی پذیرش این شرکت تابعه در فرابورس ایران، روی نسبت به کل دارایی ها در سال مالی قبل و هم‌چنین نسبت به کل درآمد فروش در سال مالی قبل، تاثیر نامشخصی دارد که باید منتظر اطلاعات دیگر همکاران سیستم و مشاهده صورت‌های مالی سپیدار سیستم آسیا در کدال باشیم.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری آینده نگر دانا، شرکت همکاران سیستم پناه تهران، شرکت پیمان دماوند همکاران سیستم، شرکت پیمان الوند همکاران سیستم، شرکت همکاران سیستم مدیریت طرح های عمومی، شرکت توسعه شبکه فروش همکاران سیستم موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم از اعضاء هیات مدیره همکاران سیستم است و شرکت سپیدار سیستم آسیا، نقشی مستقیم در ترکیب هیات مدیران سهم سیستم ندارد.

شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات، معمولا کسب و کار خود را به صورت مجموعه‌ای از شرکت‌های زیر مجموعه و گروه شرکت‌ها مدیریت می کنند که شرکت تازه فرابورسی شده سپیدار سیستم، به عنوان یکی از بازوهای عملیاتی سهم سیستم عمل می‌کند.

شرکت سپیدار سیستم آسیا طبق آن‌چه در گزارش فعالیت ۱۲ ماهه عملکرد هیات مدیره همکاران سیستم مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ در کدال منتشر شده است، با عرضه محصولات سپیدار و دشت، توانسته نیازهای نرم افزاری شرکت های کوچک و همچنین اصناف کشور را به خوبی پاسخ دهد. ۱۳ درصد کل سهم فروش محصولات همکاران سیستم در سال ۱۳۹۸، مختص به محصولات سپیدار شرکت سپیدار سیستم آسیا بوده است.

با بورسی شدن شرکت سپیدار سیستم آسیا، انتظار داریم که در دهه نخست ایران عصر ۱۴۰۰، شاهد بورسی شدن سایر شرکت های همکاران سیستم در بازار فرابورس یا بورس باشیم که تاثیر خوبی روی شناسایی سود و برندینگ و ارتقا جایگاه «سیستم» در اقتصاد فناوری اطلاعات ایران خواهد داشت.

شرکت همکاران سیستم، در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ تصمیم گرفت تا با ورود شرکت سپیدار سیستم آسيا به بورس اوراق بهادار، نسبت به ارزش‌گذاری واقعی سهام شرکت و نمایش شفاف وضعیت آن به عموم علاقمندان به سرمایه‌گذاری در این صنعت، اقدام نماید.

لذا بدین منظور اقدامات اولیه جهت تأمین الزامات بورس از قبیل افزایش سرمایه شرکت انجام و ورود شرکت سپیدار سیستم آسیا به فرابورس ایران در تاریخ ۱۰  شهریور ماه ۱۳۹۸ مورد تایید هیأت‌‌ پذیرش فرابورس قرار گرفت.

پس از تصویب تغییر نوع شرکت به سهامی عام و ورود به فرابورس در مجمع فوق العاده شرکت در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸، مدارک به سازمان بورس اوراق بهادار تهران تحویل شده و پس از دریافت نظرات سازمان بورس، مراحل اداری پذیرش و ثبت شرکت جدید با نماد «همکاران» در شهریور ۹۹ انجام می‌شود.

پس از ثبت نماد همکاران در تابلو معاملات فرابورس، مقدمات عرضه اولیه سهام این شرکت در فرابورس در نیمه دوم سال ۹۹ انجام خواهد شد. باید منتظر اطلاعیه فرابورس ایران مبنی بر عرضه اولیه این سهم باشیم. در اطلاعیه فرابورس مبنی بر عرضه اولیه همکاران، سقف و کف قیمتی عرضه اولیه همکاران، تعداد سهام قابل تخصیص به هر کد سهامداری در عرضه اولیه همکاران، زمان ثبت سفارش عرضه اولیه همکاران و هم‌چنین زمان تخصیص عرضه اولیه همکاران اعلام خواهد شد.

آگهی روزنامه رسمی شرکت سپیدار سیستم آسیا در روزنامه رسمی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران مربوط به مرداد ۱۳۹۹

به هر کد بورسی، تعداد مشخصی سهم «همکاران»‌ اختصاص خواهد یافت. با توجه به این‌که در عرضه اولیه‌های نیمه نخست سال ۹۹، بیش از ۵.۵ میلیون تن از هموطنان شرکت داشتند، به نظر می‌رسد در عرضه اولیه سپیدار سیستم آسیا، بیش از ۶ میلیون هموطن شرکت کند و با توجه به تعداد کم سهام  تخصیصی «همکاران» در عرضه اولیه، نقدینگی کم‌تر از ۱ میلیون تومان برای شرکت در عرضه اولیه همکاران، نیاز خواهید داشت.

بر اساس روزنامه رسمی به شماره ۲۱۹۶۰ مورخ ۱۶ مرداد ۹۹، شرکت سپیدار سیستم آسیا، دارای سرمایه‌ای به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال معادل ۲ میلیارد قطعه سهم یک هزار ریالی بوده و دفتر مرکزی آن در خیابان نیروی انتظامی محله ونک تهران است. مطابق با صورت‌های مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۷ این شرکت، جمع بدهی‌های شرکت معادل ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که اکثر آن بدهی جاری است. پس از درج نماد «همکاران» در کدال، می‌توان نسبت به دانلود و مطالعه صورت‌های مالی شرکت بورسی جدید همکاران سیستم اقدام کرد.

اعضاء هیات مدیره شرکت سپیدار سیستم آسیا

  • شرکت همکاران سیستم به نمایندگی محمد عزیزاللهی به سمت رئیس هیات مدیره
  • شرکت پیمان الوند همکاران سیستم به نمایندگی آراسب احمدیان به سمت نایب رئیس هیات مدیره
  • شرکت همکاران سیستم مدیریت طرح های عمومی به نمایندگی علی الیاسی به سمت عضو هیات مدیره
  • شرکت پیمان دماوند همکاران سیستم به نمایندگی سعید مرادی
  • شرکت اطلاعات مدیریت همکاران سیستم به نمایندگی حمید رضا رنجبری

اگر سهامدار همکاران سیستم یا دیگر سهام گروه فناوری اطلاعات و رایانه در بورس ایران هستید، سهامداری بلند مدت با پول مازاد را فراموش نکنید. جزییات عرضه اولیه «همکاران» در فرابورس ایران، پس از اعلام توسط شرکت فرابورس در دیجیاتو اعلام خواهد شد.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

همکاران سیستم مزایای استفاده از راهکاران ابری را برای کسب‌وکارها تشریح کرد

رویداد آنلاین «راهکاران ابری همکاران سیستم» برگزار شد. در این رویداد که به شکل زنده از وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی همکاران سیستم پخش شد، «فرید فولادی» مدیرعامل و «محمد عزیزاللهی» معاون توسعه‌ی بازار شرکت به معرفی مزیت‌های فناوری رایانش ابری و ویژگی‌های راهکاران ابری همکاران سیستم پرداختند و استراتژی‌های همکاران سیستم در این زمینه را... ادامه مطلب

های وب با افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی به دنبال سود ۳۶۲۵ میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۴

شرکت داده گستر عصر نوین که با نماد «های وب» در بازار دوم بورس ایران قرار دارد، با ارسال گزارش توجیهی افزایش سرمایه در سامانه کدال، خبر از برنامه این شرکت نسبت به افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی داد. های وب قصد دارد سرمایه خود را از ۴۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۴۰۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد.محل... ادامه مطلب

بررسی نماد «رتاپ»: آنچه باید درباره سهم شرکت تجارت الکترونیک پارسیان بدانید

رتاپ نام نماد شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در بازار اول بورس و گروه رایانه است. در این گفتار در ادامه سلسله گفتارهای بررسی نمادهای گروه رایانه و فعالیت های وابسته در بورس ایران، نگاهی داریم به وضعیت رتاپ تا با آخرین وضعیت سهم در زمان بررسی این نماد آشنا شویم. اگر سهامدار رتاپ هستید یا... ادامه مطلب

بررسی نماد «مفاخر»: آنچه باید درباره سهم توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی بدانید

مفاخر نام نماد شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، یکی از ۱۸ نماد گروه رایانه و فعالیت های وابسته در بازار دوم فرابورس ایران است. بورس با فرابورس، دو بازار جدا از هم است و شرکت ها تلاش دارند تا با افزایش شفافیت مالی و سود دهی، ارتقا پایه و بازار پیدا کنند. در ادامه سلسله... ادامه مطلب

علت رشد ۷۰ درصدی ارزش سهام شرکت مخابرات ایران ظرف ۲ روز چه بود؟

اخابر، نماد شرکت مخابرات ایران که در بازار اول بورس قرار دارد، ظرف ۴۸ ساعت (۲۰ و ۲۱ مرداد ۹۹)، بیش از ۷۰ درصد رشد قیمتی را به نسبت روز معاملاتی قبلش (زمان پیش از تعلیق) تجربه کرد. اما علت این موضوع چه بوده است؟طبق پیام ناظر نماد اخابر، ۴ تیر ماه ۹۹ ساعت ۸:۵۰... ادامه مطلب

بررسی نماد «رکیش»: آنچه باید درباره سهام شرکت کارت اعتباری ایران کیش بدانید

رکیش نام نماد شرکت کارت اعتباری ایران کیش است که در بازار دوم بورس قرار دارد و ارزش بازاری آن در مرداد ۹۹ به حدود ۵۷۰۰ میلیارد تومان رسید. در ادامه سلسله گفتارهای بررسی نمادهای گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته در بازار سرمایه کشور، امروز نگاهی داریم به تابلو و وضعیت سهم رکیش.رکیش یکی از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟