ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آزمایش سگ‌های رباتیک توسط نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا سگ‌های رباتیک را در یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی این کشور آزمایش کرد. نیروی هوایی آمریکا ربات چهارپا و پیشرفته‌ای به نام Vision 60 را در پایگاه نیروی هوایی «نلیس» ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۰

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا سگ‌های رباتیک را در یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی این کشور آزمایش کرد.

نیروی هوایی آمریکا ربات چهارپا و پیشرفته‌ای به نام Vision 60 را در پایگاه نیروی هوایی «نلیس» در شهر لاس وگاس واقع در ایالت نوادا آزمایش کرد. در این آزمایش ربات‌ها برای بررسی تهدیدات محیطی جلوتر از سربازان در محیط گشت زنی کردند.

در یکی از آزمایش‌ها سگ‌های رباتیک که ظاهر آنها بیننده را یاد سگ رباتیک «اسپات» می‌اندازد، حین برداشتن مهمات توسط سربازان و سوختگیری هواپیما، منطقه را تحت نظر گرفتند. به گفته مقامات نیروی هوایی ارتش آمریکا این ربات‌ها به سربازان کمک می‌کنند تا در عین نزدیکی به هواپیما دید وسیعی از محیط اطراف داشته باشند.

ربات‌های مورد بحث بخشی از سیستمی به نام Advanced Battle Management System هستند که می‌خواهد به سربازان کمک کند تا به کمک هوش مصنوعی تهدیدات اطراف را شناسایی کرده و با آنها مقابله کنند. به گفته نیروی هوایی ارتش آمریکا از این ربات‌ها برای بررسی، نظارت یا نقشه برداری حین مأموریت ها و همچنین گشت زنی در محیط فرودگاه استفاده خواهد شد.

«Will Roper»، یکی از مقامات ارشد نیروی هوایی ارتش آمریکا می‌گوید: «در جنگ‌های آینده سربازان باید با طیف گسترده‌ای از اطلاعات مختلف سر و کار داشته باشند تا بتوانند به طور مؤثر بجنگند. بها دادن به داده‌ها به عنوان یک عامل ضروری برای جنگیدن و اهمیت دادن به آن به اندازه سوخت هواپیما و ماهواره‌ها، می‌تواند کلید پیروزی در جنگ‌های آینده باشد.»

نیروی هوایی آمریکا اطلاعات زیادی در مورد توانمندی‌های Vision 60 فاش نکرده است. «Ghost Robotics»، شرکت سازنده ربات‌ها با اشاره به اینکه این محصول «شکست ناپذیر است» گفت که یکی از برتری‌های آن در مقایسه با دیگر ربات‌های چهارپا و چرخ دار کمتر بودن پیچیدگی‌های مکانیکی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • 7AMED
    7AMED | ۲۰ شهریور ۱۳۹۹

    پس با این تفسیر باید گفت مرگ بر آمریکا

  • sinagoogle
    sinagoogle | ۲۰ شهریور ۱۳۹۹

    هم جالبه و هم ترسناک. انگار بازی متال گیره

مطالب پیشنهادی