کمپانی هندی ۱۰۰ میلیون گوشی اقتصادی تولید می‌کند؛ Jio چالش جدید چینی‌ها

کمپانی هندی ۱۰۰ میلیون گوشی اقتصادی تولید می‌کند؛ Jio چالش جدید چینی‌ها

کمپانی هندی ۱۰۰ میلیون گوشی اقتصادی تولید می‌کند؛ Jio چالش جدید چینی‌ها

شرکت تحت مدیریت «موکش آمبانی»، «Reliance Jio» با همکاری گوگل می‌خواهد گوشی‌های هوشمند جدید و اقتصادی توسعه دهد تا همراه با نسخه مخصوص اندروید، ۳۵۰ میلیون کاربر فیچرفون در هند را وارد اکوسیستم گوشی‌های هوشمند کند.

این کمپانی هندی می‌خواهد بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند اقتصادی مجهز به اندروید تولید کند. طبق گزارشی جدید، این گوشی‌های هوشمند همراه با بسته‌های اینترنت، اواخر سال جاری میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ وارد بازار خواهند شد و تولیدکنندگان هندی وظیفه تولید آن را برعهده خواهند داشت.

به نظر می‌رسد Jio با چندین سازنده گوشی هوشمند در چین مذاکره کرده است. Jio با تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند مانند «لاوا» و تولیدکنندگان برتر مانند فاکسکان و ویسترون جلساتی داشته است.

Jio با فیچرفون‌های ۴G برای اولین بار اینترنت پرسرعت را در اختیار میلیون‌ها کاربر در هند قرار داد و حالا می‌خواهد شروع به تولید گوشی‌های هوشمند کند، موضوعی که می‌تواند نگرانی‌های زیادی برای برندهای چینی به همراه داشته باشد.

گوشی اقتصادی

در گزارش اخیر به این موضوع اشاره شده که این گوشی‌های هوشمند چالش جدی برای سازندگان چینی مانند شیائومی و «BBK Electronics» که مالک برندهای ریملی، اوپو و ویوو است، به همراه خواهد داشت. در حال حاضر این برند سهم ۲ میلیارد دلاری در بازار گوشی‌های زیر ۱۰۰ دلار در بازار هند دارند.

چنین اقدامی از سوی Jio چندان تعجب‌برانگیز نیست، چرا که این کمپانی تنها در مدت زمان سه سال توانست به بزرگترین اپراتور موبایل در هند بدل شود و حالا می‌خواهد چنین کاری را در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند نیز انجام دهد.

در هندوستان بیش از ۳۵۰ میلیون کاربر شبکه ۲G وجود دارد و آمبانی می‌خواهد به عمر این شبکه در این کشور پایان دهد. آمبانی با تولید گوشی‌های هوشمند اقتصادی علاوه بر ایجاد چالش جدی برای تولیدکنندگان چینی، سهم سایر اپراتورهای فعال در هند را نیز کاهش خواهد داد. غول‌های دنیای فناوری مانند گوگل، فیسبوک، اینتل و کوالکام از این کمپانی حمایت مالی می‌کنند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل