همه چیز درباره آیفون 13
آرس دیزاین S Project معرفی شد؛ سوپر اتومبیلی جذاب بر مبنای شورولت کوروت

آرس دیزاین S Project معرفی شد؛ سوپر اتومبیلی جذاب بر مبنای شورولت کوروت

آرس دیزاین (Ares Design) یک شرکت ایتالیایی است که محصولات جذابی را بر مبنای مدل‌های تولیدی سایر برندها توسعه می‌دهد. مهندسان این شرکت در جدیدترین پروژه خود به سراغ نسل کنونی شورولت کوروت (C8) رفته و با استفاده از پلتفرم آن یک خودروی اسپرت بسیار جذاب ساخته‌اند.

دست‌پرورده جدید آرس دیزاین S Project نام دارد. شاسی و گیربکس ۸ سرعته این خودرو مستقیما از شورولت کوروت به امانت گرفته شده‌اند. اما با تغییراتی که در موتور ۶.۲ لیتری V8 داده شده، خروجی آن به ۷۰۵ اسب بخار قدرت و ۹۶۹ نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است. این موتور می‌تواند تا ۹۰۰۰ دور در دقیقه، دور بگیرد.

به گفته دنی بهار (Dany Bahar) مدیرعامل فعلی آرس دیزاین که از لوتوس به این شرکت عزیمت کرده، تمامی تغییرات اعمال شده در موتور مکانیکی هستند و قطعات جایگزین توسط یک شرکت آمریکایی تامین می‌شوند. وی افزوده صدای این موتور بسیار جذاب بوده و یادآور موتورهای V10 قدیمی به کار رفته در خودروهای فرمول یک است.

بی‌شک استخراج ۲۰۰ اسب بخار اضافی از موتور ۶.۲ لیتری LT2 V8 کوروت بدون اضافه کردن توربوشارژر و همچنین افزایش ۲۵۰۰ واحدی دور موتور واقعا دستاورد بزرگی است. با توجه به بهبود قابل توجه راندمان، احتمالا آرس دیزاین موتور کوروت را بازطراحی کرده است.

با آنکه آرس دیزاین S Project بر مبنای شورولت کوروت طراحی و تولید شده، اما از نظر ظاهری تقریبا هیچ شباهتی به آن ندارد. دماغه این اتومبیل اسپرت بسیار کوتاه و کم ارتفاع طراحی شده و گلگیرهای آن متورم هستند. برای انتقال بهتر هوای تازه به موتور روی سقف شکافی اختصاصی تعبیه شده، ضمن اینکه روی گلگیرها و قست جانبی نیز شکاف‌های متعددی دیده می‌شود.

اگزوزهای آرس دیزاین S Project تقریبا روی محور عقب قرار دارند و گازهای خروجی را به سمت آسمان پرتاب می‌کنند. در این خودرو خبری از شیشه عقب نیست و احتمالا وظیفه نمایش پشت، به دوربین سپرده شده است.

آنطور که اعلام شده، آرس دیزاین تنها ۲۴ دستگاه از S Project را در دو سال آینده تولید خواهد کرد. برای این سوپر اتومبیل منحصر بفرد قیمتی برابر با ۵۰۰ هزار یورو (معادل ۵۹۴,۳۷۵ دلار) تعیین شده است. گفته می‌شود ایتالیایی‌ها قصد دارند نسخه‌های متفاوتی از این خودرو را تولید کنند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato