اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه‌ای برای ارزهای دیجیتال وضع می‌کند

اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه‌ای برای ارزهای دیجیتال وضع می‌کند

اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه‌ای برای ارزهای دیجیتال وضع می‌کند

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا به دنبال وضع قوانینی برای نظارت دقیق روی ارزهای دیجیتال و «استیبل کوین» است.

طبق گزارشی جدید، قوانین جدید برای برخورد با نوسانات شدید بیت کوین و همچنین خطرات ایجاد شده توسط نمونه‌های سیستمی مانند لیبرا وضع خواهند شد. اتحادیه اروپا می‌خواهد به ریاست مرجع بانکداری اروپا (EBA)، روی ارزهای دیجیتال نظارت کند. ارزش استیبل کوین‌ها برخلاف بیت کوین با ارزهای رایج مانند دلار و یورو گره خورده و نوسانات قیمتی کمی دارند. استیبل کوین به یک دارایی ثابت مانند طلا یا ارزهای دیگر وابسته است.

این قانون با سطح ریسکی که هر رمز ارز برای اقتصاد به همراه دارد، گره خورده و نظارت روی توکن‌ها با اثرات بیشتر، سختگیرانه‌تر خواهد بود. برای مثال «Libra Association» به عنوان صادرکننده لیبرا باید به یک موسسه اعتباری یا موسسه پول الکترونیکی تحت نظارت EBA تبدیل شود. همین موضوع باعث می‌شود که لیبرا و سایر توکن‌های الکترونیکی در مقایسه با دیگر شرکت‌های دیجیتال با قوانین سختگیرانه‌تری مواجه شوند.

اتحادیه اروپا

با توجه به کاربران بالای فیسبوک در سراسر جهان، مقامات در کشورهای مختلف نسبت به لیبرا نگران هستند. نهادهای نظارتی نگران این موضوع هستند که سیاست‌های مالی در جهان بی‌ثبات شوند و همچنین امکان پولشویی و نادیده گرفتن حریم شخصی فراهم شود. برخی دولت‌ها مانند فرانسه تهدید کرده‌اند که استفاده از آن را ممنوع خواهند کرد.

آلمان، فرانسه، اسپانیا و هلند اخیرا اعلام کرده‌اند استیبل کوین‌ها تا زمانی که در اتحادیه اروپا قانونی نشوند، امکان فعالیت آن‌ها وجود نخواهد داشت و نگرانی‌ها و چالش‌های نظارتی باید برطرف شوند.

طبق پیشنهاد کمیسیون، توسعه‌دهندگان دارایی‌های دیجیتال باید «کاغذ سفید» با جزئیات اطلاعات مربوط به صادرکننده، توکن یا پلتفرم معاملات ارائه کنند تا خریدار احتمالی بتواند آگاهانه تصمیم به خرید بگیرد و خطرات مربوط به آن را نیز درک کند.

تمام این اسناد باید توسط اتحادیه اروپا مورد تایید قرار بگیرند تا صادرکننده توکن بتواند در این منطقه فعالیت خود را شروع کند. بر اساس پیش نویس این قانون، EBA مجاز به تحقیق، انجام بازرسی در محل و اعمال جریمه‌های معادل ۵ درصد از درآمد سالانه شرکت است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل