انتقاد مایکروسافت از قوانین جدید اپ استور: کاربران تجربه مناسبی نخواهند داشت

انتقاد مایکروسافت از قوانین جدید اپ استور: کاربران تجربه مناسبی نخواهند داشت

اپل اخیرا قوانین جدیدی برای اپ استور درنظر گرفته که امکان حضور سرویس‌های استریم بازی روی iOS یا iPadOS را فراهم می‌کند، با این حال مایکروسافت نسبت به آن‌ها ابراز نارضایتی کرده است.

کاربران آیفون و آیپد می‌توانند از این پس روی دستگاه خود از سرویس‌های استریم بازی مانند xCloud مایکروسافت یا استادیا گوگل استفاده کنند. با وجود چنین موضوعی، این کمپانی‌ها باید به صورت جداگانه بازی‌های خود را درون فروشگاه اپل ثبت کنند، البته مایکروسافت و گوگل می‌توانند یک اپ شبیه به کاتالوگ توسعه داده و در آن به تمام بازی‌ها لینک دهند.

مایکروسافت از چنین اقدامی رضایت کامل ندارد و اعلام کرده:

«این اقدام تجربه بدی برای مشتریان به همراه دارد. گیمرها می‌خواهند مانند فیلم‌ها و آهنگ‌ها، توسط یک برنامه مستقیما به بازی‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند و مجبور به دانلود بیش از ۱۰۰ برنامه برای اجرای بازی‌ها روی فضای ابری نباشند. ما متعهدیم که گیمرها را در مرکز توجه قرار دهیم و ارائه یک تجربه بی‌نظیر محور اصلی ماموریت ما محسوب می‌شود.»

در صورتی که مایکروسافت طبق پیشنهاد اپل کار کند، برای تمام بازی‌هایی که روی آیفون و آیپد به وسیله xCloud اجرا می‌شوند، باید تاییدیه دریافت کند و برای آن‌ها قوانین اپ استور را رعایت کند که شامل ۳۰ درصد کارمزد اپل نیز می‌شود. این میزان کارمزد تبدیل به مشکل اصلی میان اپیک گیمز و اپل شده و دو کمپانی از یکدیگر شکایت کرده‌اند.

مایکروسافت

مایکروسافت به عمد به سرویس‌های استریم فیلم و موسیقی اشاره کرده، چرا که آن‌ها با محدودیت‌های درنظر گرفته شده برای بازی‌ها مواجه نمی‌شوند. اپل سرویس‌هایی مانند نتفلیکس، دیزنی پلاس یا اسپاتیفای را مجبور به ارائه هر فیلم، برنامه تلویزیونی یا آلبوم موسیقی درون اپ‌های جداگانه نمی‌کند.

اپل درباره بازی‌ها در اپ استور رویکرد متفاوتی دارد چرا که بخش بزرگی از درآمد این غول فناوری آمریکایی از فروشگاه خود مربوط به کارمزدهای دریافتی از فروش بازی‌ها می‌شود. بازی‌ها بزرگترین بخش اپ استور و بزرگترین صنعت سرگرمی در ایالات متحده آمریکا هستند و این شرکت تا زمان عرضه اپل آرکید، آن را جدی نگرفته بود.

مایکروسافت با وجود اعلام نارضایتی از اقدام اپل، به پیروی یا عدم پیروی از قوانین جدید اپ استور اشاره‌ای نکرده است. مایکروسافت در آینده نزدیک سرویس استریم بازی خود را به عنوان بخشی از «Xbox Game Pass Ultimate» راه‌اندازی خواهد کرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato