نمایشگاه MWC 2021 چهار ماه به تعویق افتاد

«کنگره جهانی موبایل» یا MWC سال آینده به عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت موبایل و ارتباطات جهان به واسطه بحران کرونا با تعویق ۴ ماهه برگزار خواهد شد.

سال گذشته و به دنبال همه گیری ویروس کرونا کنگره جهانی موبایل یکی از نخستین رویدادهای فناوری بود که تحت تاثیر این پاندمی قرار گرفته و برگزار نشد. امسال هم «انجمن GSMA» به عنوان نهاد برگزار کننده تصمیم به برگزاری مراسم در ۵ اسفند (۲۴ فوریه) داشت اما حل نشدن بحران کرونا باعث شد برنامه زمانبندی به ۷ تا ۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ (۲۸ ژوئن تا اول ژوئیه ۲۰۲۱) تغییر کند.

 

GSMA با انتشار توییتی در صفحه رسمی خود تغییر برنامه زمانبندی را اعلام و هدف از آنرا در اختیار داشتن زمان کافی برای مدیریت شرایط عنوان کرده است. GSMA نوید رویدادی منحصر به فرد را داده که با عناصر مجازی تجربه‌ای بی ‌بدیل را به ارمغان خواهد آورد.

تیم برگزاری کنگره جهانی موبایل در تلاش هستند که تأییدیه تاریخ برگزاری را از مسئولین هماهنگی شهر بارسلونا دریافت کنند. علی‌رغم این تاخیر هنوز مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار کنگره جهانی موبایل است چرا که سال گذشته بسیاری از شرکت‌ها از جمله سونی، ال جی، آمازون، اینتل، فیسبوک و نوکیا قبل از لغو رسمی کنگره جهانی موبایل 2020، انصراف خود را از حضور در این نمایشگاه اعلام کرده بودند.

امسال هم اسپانیا با شرایط دشواری در زمینه کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و اخیرا محدودیت‌هایی در بخش‌هایی از این کشور اعمال شده است. حال باید ببینیم روند شیوع بیماری کرونا طی شش ماه آینده به چه سمتی حرکت خواهد کرد و آیا شرکت‌ها برای حضور در این رویداد بزرگ جهانی از خود اشتیاقی نشان خواهند داد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟