لوسید ایر رکورد تسلا مدل S Plaid را در پیست لاگونا سکا شکست

لوسید نام جدیدی در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود که قصد تولید سدان فوق لوکس تمام برقی خود با نام لوسید ایر را دارد. حال این شرکت به مناسبت تولید اولین محصول خود نمونه آزمایشی لوسید ایر مجهز به 3 موتور الکتریکی را به پیست اتوموبیل رانی لاگونا سکا برده تا رکورد مهم ترین رقیب خود یعنی تسلا مدل S Plaid را بشکند.

پیش از این تسلا توانسته بود با نسخه آزمایشی مدل S Plaid مجهز به 3 موتور الکتریکی رکورد سریع ترین سدان را در پیست مذکور با ثبت 1:36.55 ثانیه از آن خود کند.

لوسید ایر

لوسید مدل 3 موتور لوسید ایر را به این پیست برده است و به مدد 1200 اسب بخار نیرو و تغییراتی در بخش آیرودینامیکی توانسته رکورد تسلا مدل S را بشکند.

موتورهای شرکت لوسید از آرایش یکپارچه برخوردار هستند بدین گونه که سیستم تعویض دنده و مبدل با بخش اصلی موتور کوپل شده است.

مبدل این موتورها از سیلیون کاربید ساخته شده است و هر کدام از این موتورها به تنهایی توانایی تولید حداکثر قدر 650 اسب بخار را دارند و تا حداکثر دور 20.000 rpm دور می‌خورند.

جالب است بدانید که وزن این موتور با تمامی متعلقات برابر با 74 کیلوگرم است و ابعاد آن به قدری کوچک است که در یک چمدان مسافری جا می‌شود.

گرچه در حال حاضر لوسید به صورت رسمی رکورد خود را اعلام نکرده است اما بسیاری انتظار دارند که خودرو تولیدی این کمپانی رکورد 1:33 را به ثبت برساند.

پیش از این تیم Unplugged Performance یک نسخه ویژه از تسلا مدل 3 را به دست راننده چیره دست آمریکایی خود یعنی رندی پوبست سپرده بود و او توانست رکورد پیشین تسلا با مدل S را بشکند و رکورد 1:35.79 ثانیه را به ثبت برساند.

لوسید قرار است به زودی با رونمایی از این مدل ویژه رکورد ثبت شده در این پیست را نیز اعلام کند.

این تنها شکست اخیر تسلا از لوسید ایر نیست و پیش از این نیز در تست درگ ¼ مایل تسلا مدل S از مدل آزمایشی لوسید ایر شکست خورده بود.

در حال حاضر مشخص نیست که تسلا در چه زمانی قصد عرضه مدل پر قدرت‌تر مدل S را دارد و پیش از این نیز تسلا تست های طولانی مدتی را در پیست نوربرگ رینگ آلمان پشت سر گذاشته و رکوردهای مختلفی را از خود به جای گذاشته است.

چندی پیش نیز لوسید موفق شده بود تا در رقابت درگ تسلا مدل اس را به زانو در آورد. این شرکت در ویدیوی به رقابت با تسلا مدل S در پیست درگ رفته بود و با ثبت زمان شگفت انگیز 9.9 ثانیه، تسلا و دیگر خودروهای سریع بازار را به راحتی شکست می‌دهد.

البته تسلا نیز بی کار ننشته است و در تازه ترین اقدام خود، نسخه ای قدرتمند تر از مدل اس را برای جنگ با رقبای تا بن دندان مسلحی نظیر پورشه تایکان و لوسید ایر روانه میدان کرده است که البته حالا مشخص شده حداقل در پیست مسابقه، توانایی رقابت با مدل ارتقایافته لوسید را ندارد.

برای مطالعه مطلب مرتبط با معرفی لوسید ایر اینجا را کلیک کنید.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟