فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند

فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند

همه ما سگ‌هایی دیده‌ایم که در ایست‌های بازرسی در مرز‌ها و فرودگاه‌ها مستقر می‌شوند تا با بو کشیدن، به پیدا کردن مواد مخدر و سایر مواد غیر قانونی که مردم نباید به کشور بیاورند کمک کنند؛ اما آیا می‌توان از سگ‌های موادیاب برای بو کشیدن بیماری‌هایی مانند کووید ۱۹ در مردم استفاده کرد؟ ظاهرا محققان فنلاندی به چنین چیزی معتقدند.

به نظر می‌رسد که محققان فنلاندی امید زیادی به تاثیر سگ‌های موادیاب در شناسایی ویروس کرونا دارند؛ به طوری که پس از مستقر کردن چهار قلاده سگ در فرودگاه هلسینکی، پس از آزمایشات اولیه مشخص شد که حتی اگر شخص علائمی نداشته باشد، آن‌ها قادر به استشمام ویروس با دقت نزدیک به ۱۰۰ درصد هستند.

وقتی سگی فکر کند که یک فرد مبتلا به ویروس است؛ شروع به پنجه کشیدن یا دراز کشیدن روی زمین می‌کند. پس از آن، فرد آزمایش PCR می‌دهد تا ظن سگ تایید شود. هنوز مشخص نیست که سگ‌ها چه چیزی را بو می‌کشند تا بفهمند شخصی کرونا دارد یا خیر.

به نظر می‌رسد که بوی عرق فرد مبتلا است که با شخص عاری از بیماری متفاوت است. ایده استفاده از سگ جدید نیست؛ در ماه جولای (تیر) شنیدیم که در اسپانیا سگ‌ها به همین ترتیب آموزش می‌بینند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato