ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در کمتر از ۲۴ ساعت [تماشا کنید]

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در کمتر از ۲۴ ساعت [تماشا کنید]

شرکت‌‌های زیادی در حال کار روی ساخت خانه با استفاده از پرینتر سه بعدی هستند ولی کمپانی «Mighty Buildings» می‌تواند در کمتر از ۲۴ ساعت خانه موردنظر افراد را بسازد.

این کمپانی که در کالیفرنیا قرار دارد، هم اکنون خانه‌های سه بعدی را ساخته و تحویل مشتریان در همین منطقه می‌دهد، البته قصد دارد در آینده فعالیت خود را گسترش دهد. این اولین باری نیست که با ساخت خانه به وسیله پرینتر سه بعدی روبه‌رو می‌شویم، با این حال این کمپانی از مواد خاصی استفاده می‌‌کند.

در حالی که سایر شرکت‌ها از مواد مبتنی بر بتن برای ساخت خانه با پرینتر سه بعدی استفاده می‌کنند، Mighty Buildings به سراغ سنگ مصنوعی رفته که به سرعت زیر نور فرابنفش ذوب شده و می‌توان از آن داخل پرینتر استفاده کرد. به همین علت در دو طرف سر پرینتر شاهد استفاده از پنل‌های نور فرابنفش هستیم.

این ماده به سرعت آماده می‌شود و می‌توان به راحتی آن را به صورت افقی پرینت کرد و اشکال و ساختارهای پیچیده ساخت. در حالی که چندین شرکت به دنبال ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در کمتر از ۲۴ ساعت هستند، این کمپانی توانسته به چنین موفقیتی دست پیدا کند و در کمتر از یک روز یک خانه ۳۲ متری بسازد که به اعتقاد هم‌بنیانگذار آن به نام «سم روبن»، علت این موضوع روش پیش ساخته آن‌ها است.

Mighty Buildings بجای اینکه خانه را در محل بسازد و پرینتر خود را منتقل کند، مشغول ساخت این خانه در کارخانه خود می‌شود که باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان می‌شود. با این رویکرد علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، می‌توان بسیاری از بخش‌های این فرایند را خودکارسازی کرد.

پس از پایان ساخت خانه، بازوهای رباتیک سطح آن را صاف می‌کنند. به گفته این کمپانی، ۸۰ درصد فرایند ساخت خانه با پرینتر سه بعدی به صورت خودکار انجام می‌شود. افراد می‌توانند در کالیفرنیا برای خرید خانه مورد علاقه خود به سایت این کمپانی مراجعه کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato