هشدار درباره وجود «میکروب مغزخوار» در مخازن آب تگزاس

مقامات شهر «لیک جکسون» در تگزاس پس از کشف یک «میکروب مغزخوار» کشنده درون مخزن آب شهر نسبت به استفاده از آب لوله‌کشی هشدار دادند. تحقیقات درباره مخزن آب این شهر پس از مرگ یک پسر بچه ۶ ساله به دلیل ابتلا به این میکروب در روزهای اخیر آغاز شد.

آزمایش‌های انجام شده وجود «نگلیریا فاولری» یا «آمیب مغزخوار» درون سیستم آبرسانی را تایید کردند. این آمیب می‌تواند موجب عفونت مغز شود و معمولا کشنده است. عفونت‌های ناشی از این میکروب در ایالات متحده آمریکا نادر بوده و در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ تنها ۳۴ مورد گزارش شده است.

مقامات در لیک جکسون از ضدعفونی کردن مخزن آب خبر داده‌اند، اما هنوز زمان تکمیل این فرایند مشخص نیست. در ابتدا به ساکنان ۸ شهر بدون اعلام هیچگونه دلیل خاصی گفته شد که از آب لوله‌کشی تنها برای شستشوی سرویس بهداشتی استفاده کنند. روز شنبه برای تمام مناطق غیر از لیک جکسون این هشدار برداشته شد. در این شهر بیش از ۲۷ هزار نفر زندگی می‌کنند.

مقامات اخیرا اعلام کرده‌اند که مردم در این شهر می‌توانند از آب لوله‌کشی استفاده کنند، با این حال پیش از نوشیدن باید آن را بجوشانند. به شهروندان همچنین گفته شده که اقدامات احتیاطی دیگر را نیز مدنظر قرار دهند که برای مثال می‌تواند به جلوگیری از ورود آب به بینی در زمان دوش گرفتن اشاره کرد.

میکروب مغزخوار

مقامات این شهر اعلام کرده‌اند که کودکان، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در برابر این میکروب مغزخوار آسیب‌پذیرتر هستند. مخزن آب در این شهر در حال تمیز شدن است، با این حال برای اطمینان از ایمن بودن آن باید پیش از هر کاری مورد آزمایش قرار بگیرد.

نگلیریا فاولری بطور طبیعی در آب‌ شیرین در سراسر جهان وجود دارد و معمولا از طریق بینی وارد بدن شده و خود را به مغز می‌رساند. به گفته مرکز پیشگیری و درمان بیماری ایالات متحده آمریکا (CDC)، افراد معمولا در هنگام شنا یا شیرجه در آب شیرین به این میکروب دچار می‌شوند. طبق اعلام CDC، این عفونت از طریق نوشیدن آب آلوده به فرد آسیب نمی‌رساند و میان افراد شیوع پیدا نمی‌کند.

آگهی استخدام

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟