تامین‌کنندگان اپل ۹۰۰ میلیون دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کنند

تامین‌کننده‌های اصلی اپل برای تاسیس مراکز جدید و افزایش سطح تولید آیفون در هند، ۹۰۰ میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری خواهد کرد.

دولت هند امیدوار است با افزایش فشارها روی پکن، سرمایه‌گذارانی که تاکنون روی چین متمرکز بوده‌اند را به سمت خود جذب کند. یکی از اهداف اصلی هند در این مسیر تامین کنندگان اپل است. هند در این راستا از طرح تشویقی ۶.۵ میلیارد دلاری پرده برداشته که به شرکت‌ها در ازای افزایش تولید در این کشور طی ۵ سال آینده، در مقایسه با سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، مشوق‌های نقدی ارائه می‌دهد.

سه تامین کننده اصلی اپل در هند یعنی «فاکسکان»، «ویسترون» و «پگاترون» از طرح حمایتی ۶.۵ میلیارد دلاری دولت هند برای تولید در این کشور بسیار خرسند هستند؛ چون از تصمیم خود برای سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیون دلاری در این کشور خبر داده‌اند.

فاکسکان، ویسترون و پگاترون از جمله ۲۲ تولیدکنندگان گوشی هستند که برای این طرح درخواست داده‌اند؛ سامسونگ نیز، نام بزرگ دیگر در این فهرست است.

تغییری بزرگ برای هند

اپل تسلیم شد؛ انتشار برنامه جنجالی دولت هند در اپ استور

سرمایه‌گذاری شرکای اپل جهت افزایش ظرفیت‌های تولید خواهد بود. فاکسکان و ویسترون در هند برای اپل گوشی هوشمند تولید می‌کنند؛ در حالی که پگاترون اخیرا یک واحد تجاری در هند تاسیس کرده است.

در گزارشی در Economic Times آمده:

فاکسکان تقاضای سرمایه‌کذاری در حدود ۵۴۰ میلیون دلار را داده است؛ در حالی ویسترون و پگاترون متعهد شده‌اند که هرکدام ۱۷۵ و ۱۶۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند.

هر سه این شرکت‌ها تقریبا هر آیفونی که در جهان فروخته می‌شوند را در کارخانه‌هایی می‌سازند که عمدتا در چین مستقر هستند. بنابراین حرکت آن‌ها به سمت هند باعث تغییر بزرگی می‌شود؛ زیرا زنجیره تامین با ارزش‌ترین کمپانی جهان به فراتر از مرزهای چین خواهد رفت.

چند روز پیش اظهاراتی به نقل از «هاری اوم ری»، رئیس و بنیانگذار Lava International، بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی در هند، منتشر شد که این اقدام دولت را تحسین کرده بود:

«این کار اقدامی قابل توجه از سوی دولت است که قصد دارد توجه تولیدکنندگان اپل را به سمت هند جلب کند؛ چون وقتی سازنده آیفون تغییر مکان می‌دهد، یک اکوسیستم کامل با آن همراه می‌شود.»

سه تامین‌کننده اپل در هند چه کار می‌کنند؟

ساخت آیفون SE در کارخانه ویسترون واقع در «نارساپورا» در ۶۵ کیلومتری «بنگلور» آغاز شده است. علاوه بر این گوشی، تامین‌کنندگان اپل در حال حاضر پنج مدل آیفون در هند تولید می‌کنند که آخرین مدل، آیفون ۱۱ است که در کارخانه فاکسکان در نزدیکی چنای در «تامیل نادو» تولید می‌شود.

پگاترون قبلا یک شرکت تابعه در چنای ثبت کرده بود و مقامات آن در حال مذاکره با چندین دولت ایالتی برای تخصیص زمین هستند. همچنین اخیرا اپل فروشگاه آنلاین اپل استور را برای گسترش شبکه فروش و خدمات خود به هند آورده است.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟