رابط کاربری گوگل فوتوز با انبوهی از قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود

گوگل فوتوز قرار است بزودی روی سیستم عامل اندروید از ادیتوری با رابط کاربری جدید بهره‌مند شود که ظاهرا ادیت تصاویر شما را بسیار آسان‌تر از قبل خواهد کرد. و بله، افزون بر رابط کاربری جدید برای ادیتور، گوگل تصمیم به استفاده از یادگیری ماشین نیز گرفته تا اپلیکیشن قادر به ارائه پیشنهاداتی هوشمندانه برای ادیت تصاویر باشد.

با این به‌روزرسانی، گوگل یک تب «Suggestions» به منوی ادیت تصویر اضافه می‌کند که قادر به ایجاد ادیت‌های خودکار روی تصویر مقابل چشمتان خواهد بود. بعد از اعمال تغییرات خودکار، می‌توانید خودتان هم آستین را بالا زده و بهبودهای هرچه بیشتر ایجاد کنید یا اگر از تغییرات مبتنی بر یادگیری ماشین راضی بودید، محصول نهایی را ذخیره کنید.

آگهی استخدام

تب Suggestions گوگل فوتوز می‌تواند ابعاد مختلف تصویر مانند روشنایی، کنتراست و افکت‌های پرتره را دستکاری کند. علاوه‌بر این گزینه‌هایی برای «بهبود کیفیت» و «Color Pop» وجود دارد. مورد دوم قرار است پس‌زمینه تصاویر را به رنگ سیاه و سفید درآورد اما سوژه را رنگی نگه دارد. گوگل می‌گوید در ماه‌های پیش رو نیز گزینه‌های بیشتری به اپلیکیشن گوگل فوتوز روی موبایل‌های خانواده پیکسل اضافه خواهد کرد.

اما از پیشنهادات که بگذریم، برجسته‌ترین تغییر در به‌روزرسانی تازه گوگل فوتوز، رابط کاربری بهبودیافته ادیتور است که حالا دکمه‌هایی درشت‌تر داشته و یک اسلایدر زیر تمام گزینه‌های ادیت افزوده. به این ترتیب، نتیجه نهایی بسیار شبیه به آن چیزیست که هنگام استفاده از اپلیکیشن فوتوز اپل روی iOS تجربه می‌کنید. در قیاس با آن‌چه اکنون در دسترس کاربران است، درک گزینه‌های جدید گوگل فوتوز آسان‌تر خواهد بود و در کل این اپلیکیشن شکل کاربرپسندتر به خود خواهد گرفت.

افزون بر تمام این‌ها، گوگل می‌گوید بزودی باید منتظر قابلیت Portrait Light در اپلیکیشن گوگل فوتوز روی دو موبایل جدید پیکسل 4A 5G و پیکسل ۵ باشیم. این قابلیت نور را در تصاویر پرتره به صورت خودکار تنظیم می‌کند یا می‌توانید تغییرات را به صورت دستی به وجود آورید. گوگل می‌گوید Portrait Light می‌تواند روی تصاویری که در حالت پرتره ثبت نشده‌اند نیز اعمل شود اما فعلا در انحصار دو موبایل ذکر شده باقی می‌ماند و بعد هم به سایر موبایل‌های پیکسل می‌آید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟