اسپیس‌اکس ماهواره‌هایی با قابلیت ردیابی موشک قاره‌پیما برای پنتاگون می‌سازد

اسپیس‌اکس در قراردادی به ارزش ۱۴۹ میلیون دلار مأمور ساخت ماهواره‌هایی با قابلیت ردیابی موشک‌های بالستیک قاره‌پیما برای پنتاگون شد. این اولین قرارداد اسپیس‌اکس با دولت آمریکا برای ساخت ماهواره به شمار می‌رود.

آژانس توسعه فضایی آمریکا (SDA) اعلام کرد شرکت اسپیس‌اکس به موجب قرارداد جدید چهار ماهواره با قابلیت ردیابی موشک را در کارخانه این شرکت در شهر «ردموند» واقع در ایالت واشنگتن خواهد ساخت. جالب است بدانید اسپیس‌اکس در همین کارخانه ماهواره‌های پروژه اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» را می‌سازد.

به گفته آژانس توسعه فضایی آمریکا، این چهار ماهواره به سنسور مادون قرمز ردیابی موشک با میدان دید عریض مجهز خواهند شد که توسط یک شرکت شخص ثالث تأمین می‌شود. وزارت دفاع آمریکا قصد دارد به کمک این ماهواره‌ها موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را که رهگیری آن‌ها به کمک تجهیزات زمینی مشکل است، ردیابی کند.

شرکت فناوری آمریکایی دیگری به نام L3Harris Technologies نیز در قراردادی به ارزش ۱۹۳ میلیون دلار مأمور ساخت چهار ماهواره دیگر برای آژانس مذکور شد. آنطور که در گزارش نوشته شده این شرکت و کمپانی اسپیس‌اکس ماهواره‌ها را تا سال ۲۰۲۲ برای پرتاب آماده خواهند کرد.

همکاری‌های اسپیس اکس با وزارت دفاع آمریکا با این قرارداد جدید گسترده‌تر شد. این شرکت اواسط مرداد ماه امسال در قراردادی چند میلیارد دلاری با وزارت دفاع آمریکا همراه با شرکت United Launch Alliance به عنوان پرتاب کننده اصلی نیروی فضایی این کشور انتخاب شد. قرار است آژانس توسعه فضایی آمریکا تا دو سال دیگر (اکتبر ۲۰۲۲) بخشی از نیروی فضایی این کشور شود.

Bank of America که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود، از احتمال رشد بیش از ۱ تریلیون دلاری صنعت فضایی در یک دهه آینده خبر داده و دلایل آن را رونق صنعت ساخت ماهواره و ظهور توریسم فضایی اعلام کرده است.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟