افزایش ۱۵۵ میلیارد دلاری حجم معاملات ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم ۲۰۲۰

جدیدترین آمار منتشر شده از افزایش ۱۵۵ میلیارد دلاری حجم معاملات ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ خبر می‌دهد که ارزش آن را از ۱۷۵.۷ میلیارد دلار به ۳۳۰.۶ میلیارد دلار رسانده است.

طبق این گزارش، در فاصله ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر، حجم معاملات غیرمتمرکز (DEX) در مقایسه با معاملات متمرکز (CEX) رشد سریعتری را تجربه کرده. برای مثال در سه ماهه سوم سال جاری میلادی میانگین حجم معاملات DEX رشدی ۱۹۷ درصدی داشته که بسیار بالاتر از رشد میانگین حجم معاملات ۱۰ ارز برتر CEX بوده است. این ۱۰ ارز رشد حجم معاملات برابر ۳۵ درصد را تجربه کرده‌اند.

با وجود چنین رشد بالایی که البته در ماه سپتامبر نرخ آن کاهش پیدا کرده، حجم معاملات DEX تنها ۶ درصد کل حجم معاملات CEX محسوب می‌شود. در این گزارش به این موضوع اشاره شده که آگوست بهترین ماه از نظر افزایش حجم معاملات برای CEX بوده، اما در ماه سپتامبر با کاهش مواجه شده است.

ارزهای دیجیتال

حجم معاملات CEX در ماه آگوست برابر ۳۱۴.۶ میلیارد دلار بوده اما در ماه سپتامبر نزدیک به ۳۰۰ میلیارد دلار شده که کاهش نه چندان شدیدی را نشان می‌دهد. در گزارش اخیر عملکرد هر پلتفرم DEX به صورت جداگانه نیز به چشم می‌خورد.

طبق آمار، پلتفرم «Uniswap» که در ماه ژوئیه در کمتر از ۵۰ درصد حجم معاملات DEX مشارکت داشته، در ماه سپتامبر سهم خود را به ۶۳ درصد افزایش داده است. در مقام دوم پلتفرم «Curve» قرار گرفته که سهم آن از ۲۴ درصد در ژوئیه به ۱۳ درصد در آگوست کاهش پیدا کرده اما در نهایت به سهم ۱۷ درصدی در ماه سپتامبر دست پیدا کرده است.

پلتفرم «Sushiswap» که یک فورک از Uniswap محسوب می‌شود، در ماه سپتامبر به سهم ۸ درصدی دست پیدا کرده و سایر پروتکل‌های DEX نیز سهمی ۴ درصدی یا کمتر داشته‌اند. Sushiswap با معرفی توکن جدیدی توانسته عملکرد خود را در بازار بهبود دهد.

آگهی استخدام

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟