ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هشدار دیوان محاسبات آمریکا: کامپیوترهای هواپیماها در برابر هک آسیب‌پذیرند

یک سازمان تحقیقاتی دولتی در آمریکا هشدار می‌دهد که کامپیوترهای هواپیماهای مسافربری در معرض خطر هکرها هستند و اقدامات بازدارنده قانونگذاران ایالات متحده برای حفاظت از آن‌ها کافی نبوده است. دیوان محاسبات آمریکا روز جمعه ...

یک سازمان تحقیقاتی دولتی در آمریکا هشدار می‌دهد که کامپیوترهای هواپیماهای مسافربری در معرض خطر هکرها هستند و اقدامات بازدارنده قانونگذاران ایالات متحده برای حفاظت از آن‌ها کافی نبوده است.

دیوان محاسبات آمریکا روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد که اداره هوانوردی فدرال این کشور خطرات سایبری را در اولویت قرار نداده، برنامه‌ای برای آموزش شرکت‌های هواپیمایی جهت محافظت در برابر خطرات سایبری تدوین نکرده و سیستم‌هایی که احتمال آسیب‌پذیری آن‌ها وجود دارد را آزمایش نکرده است.

در ادامه گزارش دیوان محاسبات آمریکا چنین نوشته شده است: «تا زمانی که اداره هوانوردی فدرال برنامه نظارتی خود را با توجه به ریسک‌های ارزیابی شده تقویت نکند، نمی‌تواند از محافظت سیستم‌های پروازی هواپیماهای مسافربری در برابر تهدیدات سایبری همواره در حال تغییر مطمئن باشد.»

هواپیماهای مسافربری مجهز به سیستم‌های کامپیوتری پیچیده و قابل هک از جمله شبکه‌های بی‌سیم، سیستم سرگرمی پشت صندلی‌ها، سیستم موقعیت‌یابی و دستگاه‌های ارسال خودکار داده به زمین هستند.

دیوان محاسبات آمریکا در ادامه گزارش خود اشاره می‌کند که اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده و شرکت‌های تولیدکننده هواپیما مثل بوئینگ و ایرباس با اضافه کردن سپرهای امنیتی متعدد به سیستم‌های کامپیوتری، به صورت «همه جانبه» از آن‌ها محافظت می‌کنند و تاکنون گزارشی در مورد حمله سایبری موفقیت آمیز مخابره نشده است، ولی افزایش وابستگی هواپیماها به سیستم‌های کامپیوتری و ظهور تهدیدات سایبری جدید می‌تواند ریسک حملات هکی را افزایش داده و امنیت پرواز را به خطر بیندازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی