چین از ۹ میلیون سکنه یک شهر در ۵ روز آزمایش کرونا می‌گیرد

مقامات شهر «چینگ‌دائو» در چین از انجام تست ابتلا به کرونا برای تمام ساکنین این شهر ۹ میلیون نفره در مدت زمان پنج روز خبر دادند.

مقامات شهر یاد شده پس از گزارش دوازده مورد جدید ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان‌های این شهر، آزمایش گسترده تمام ساکنین را شروع کردند. یکی از مقامات بهداشتی این شهر اعلام کرد که شش نفر از مبتلایان هیچ علایمی از بیماری کووید-۱۹ نداشته‌اند.

مقامات بهداشتی این شهر می‌خواهند در مدت زمان پنج روز آزمایش کرونا را برای تمام ساکنین این شهر ۹ میلیون نفره انجام دهند. ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن هستند، صف‌های طویل مردم را برای انجام آزمایش نشان می‌دهند. آنطور که در گزارش نوشته شده برخی از مراکز آزمایش کرونا در این شهر از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب در حال پذیرش مردم بوده‌اند.

حدوداً یک هفته قبل چین به مناسبت روز ملی جمهوری خلق این کشور به مدت یک هفته تعطیل شد و موارد جدید ابتلا به کرونا در شهر چینگ‌دائو احتمالاً به دلیل تعطیلات و مسافرت مردم رخ داده است. آنطور که روزنامه چینی «Global Times» گزارش کرده، در بازه یاد شده تقریباً ۴.۴۷ میلیون نفر به این شهر ساحلی سفر کرده‌اند.

شهر «جینان» (Jinan) که همانند شهر چینگ‌دائو در استان «شاندونگ» واقع شده است، از تمام افرادی که اخیراً به چینگ‌دائو سفر کرده‌اند درخواست کرده تا تست کرونا را انجام دهند.

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، آمار مبتلایان به کرونا در چین ۹۱ هزار و ۳۰۵ نفر و آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس ۴ هزار و ۷۴۶ نفر اعلام شده است.

چین اوایل سال جاری میلادی مدعی شد تمام ساکنین شهر ۱۱ میلیون نفره «ووهان» را که از آن به عنوان منشاء ویروس کرونا یاد می‌شود در مدت زمان ۱۰ روز آزمایش کرده است.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟