اپل: پوشش سرامیکی سری آیفون ۱۲ مقاوم‌ترین محافظ صفحه موبایل دنیاست

سری آیفون ۱۲ به محافظ نمایشگر جدیدی مجهز شده‌اند که به گفته اپل چهار برابر دوام بیشتری در برابر ضربات ناشی از سقوط داشته و مقاوم‌تر از شیشه تمام گوشی‌های دنیا است.

اپل شب گذشته از خانواده آیفون ۱۲ در چهار مدل رونمایی کرد. یکی از ویژگی‌های جدیدی که به این سری اضافه شده، محافظ نمایشگری است که اپل نام «سپر سرامیکی» (Ceramic Shield) را روی آن گذاشته و هر چهار عضو این خانواده را به آن مجهز کرده است. اپل می‌گوید این محافظ «مقاوم‌تر از شیشه تمام گوشی ها» است و چهار برابر دوام بیشتری در برابر ضربات ناشی از سقوط دارد.

اپل اول سازنده‌ای نیست که از شیشه-سرامیک (Glass-ceramic) در محصولاتش استفاده می‌کند. گلکسی S10 پلاس سامسونگ، سری می میکس شیائومی و اسنشال فون (Essential Phone) پنل پشتی سرامیکی دارند. اما اپل این ماده را روی نمایشگر سری آیفون ۱۲ استفاده کرده تا مقاومت آن را بیشتر کند. این تصمیم منطقی به نظر می‌رسد چرا که آسیب ندیدن نمایشگر نسبت به پنل پشت اولویت بیشتری دارد.

اپل برای ساخت Ceramic Shield با شرکت کورنینگ که آن را با محافظ صفحه گوریلا گلس می‌شناسیم همکاری کرده است. کورنینگ می‌گوید مواد شیشه-سرامیک مقاومت بیشتر و وزن سبک تری داشته و «تقریباً در برابر حرارت و الکتریسیته عایق هستند.» به گفته این شرکت Ceramic Shield «اولین شیشه-سرامیکِ شفاف و بدون رنگ دنیاست.»

از دیگر قابلیت‌های قابل توجه سری آیفون ۱۲ می‌توان به پشتیبانی از شبکه 5G، نمایشگر OLED، چیپست جدید و طراحی تازه با گوشه‌های تخت‌تر که آن‌ها را به آیفون ۴ شبیه کرده اشاره کرد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟