ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل مپس میزان شلوغ بودن اماکن خاص را روی نقشه نشان می‌دهد

در شرایط همه گیری کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی، اطلاع یافتن از میزان تراکم جمعیت در برخی مکان‌ها از جمله رستوران‌ها و مراکز تجاری بسیار حائز اهمیت است. گوگل مپس بزودی میزان تراکم جمعیت ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۰

در شرایط همه گیری کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی، اطلاع یافتن از میزان تراکم جمعیت در برخی مکان‌ها از جمله رستوران‌ها و مراکز تجاری بسیار حائز اهمیت است. گوگل مپس بزودی میزان تراکم جمعیت را روی نقشه نشان می‌دهد.

با کمک قابلیت جدید گوگل مپس، کاربران به راحتی می‌توانند از میزان شلوغ بودن مکان‌های مختلف مطلع شوند. گوگل مپس در قابلیت جدید خود می‌تواند اطلاعاتی کاربردی همچون تعداد افراد حاضر در یک مکان خاص را نیز ارائه دهد. حتی از طریق این ویژگی می‌توان متوجه شد که در یک روز و ساعت خاص، وضعیت تراکم جمعیت در مکانی مشخص به چه صورت است.

گوگل در رویدادی به نام «Search On»، برخی از جدیدترین ویژگی‌های گوگل مپس که برای کاربران بسیار کاربردی خواهد بود و می‌توانند در شرایط کرونایی از این قابلیت‌ها به شکل خوبی استفاده کنند، معرفی کرد.

کاربران به زودی می‌توانند به صورت مستقیم روی نقشه از قابلیت جدید کمک گرفته و در شرایط کرونایی میزان از میزان تراکم جمعیت در مکان‌های مختلف اطلاع پیدا کنند. در دموی شبیه سازی شده این قابلیت، شلوغی بیش از حد برخی مکان‌‌ها را به خوبی نشان داده شده است.

گوگل مپس وضعیت مکان مشخص شده را کاربر اطلاع می‌دهد. مثلا به کاربر می‌گوید که آن مکان شلوغ‌تر از همیشه است یا اعلام می‌کند که تراکم جمعیت موقعیت مکانی مورد نظر کاربر، مثل همیشه است یا خیر. اگر صندلی در آن مکان وجود داشته باشد، گوگل مپس مشخص می‌کند که کسی روی صندلی نشسته است. در نتیجه کاربر متوجه می‌شود باید با رعایت فاصله اجتماعی، صندلی دیگری را برای نشستن انتخاب کند.

این قابلیت به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت تا بتوانند در شرایط همه‌گیری کرونا از آن به بهترین شکل استفاده کنند. باید ببینیم با توجه به همه گیری کرونا، کاربران چقدر از این قابلیت برای جلوگیری از حضور در مراکز شلوغ و پر جمعیت کمک می‌گیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (13 مورد)
 • molavy
  molavy | ۲۶ مهر ۱۳۹۹

  آخرت تکنولوژی هستند آمریکایی ها، نشان و بلد میدوسنتد مپ 10 ماه دیگه میخواد این کار رو بکنه، ده ماه پیش تقلب کردن از روش زودتر دادن

  • محمد جواد
   محمد جواد | ۲۶ مهر ۱۳۹۹

   جاسوس افزار ایرانی نمیخوایم.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی