دورکاری کارکنان آمازون تا تیرماه سال آینده تمدید شد

آمازون به صورت رسمی و از طریق انتشار بیانیه‌ای، امکان دورکاری را برای کارکنانی که مسئولیت‌هایشان به‌گونه‌ای است که می‌توانند از راه دور کارها را پیش ببرند تا تیرماه سال آینده تمدید کرد.

پیشتر آمازون اعلام کرده بود که کارکنان شرکت تنها تا آغاز سال نو میلادی (‌ژانویه 2021) می‌توانند دورکار باشند. سخنگوی آمازون در بیانیه‌ای از طریق ایمیل اعلام کرد:

«کارمندانی که در بتوانند به صورت موثر از راه دور مسئولیت‌های محوله را به انجام برسانند، می‌توانند تا پایان ماه ژوئن 2021 (‌دهم تیرماه 1400) کماکان به صورت دورکاری با این شرکت همکاری کنند.»

کمتر از سه هفته قبل اعلام شد که در سال جاری بیش از 19 هزار کارگر آمازون در ایالات متحده به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. برخی از کارمندان و مدیران شرکت به علاوه مدیرانی از اتحادیه‌های صنفی طی ماه‌های اخیر اعلام کرده بودند که آمازون با باز نگه داشتن انبارها طی دوران همه گیری کرونا، سلامت کارمندان خود را به خطر انداخته است.

سخنگوی آمازون در ادامه بیانیه خود اعلام کرده است:

« برای کارمندانی که ترجیح می‌دهند به صورت حضوری در محل کار حاضر شوند، بودجه قابل توجهی صرف شده است تا کلیه سطوح ضد عفونی شوند، درجه حرارت بدن کارکنان چک می‌شود و شیلدهای مناسبی برای صورت  به علاوه مواد ضد عفونی کننده دست در اختیار کارمندان قرار داده می‌شود.»

خردادماه امسال، توییتر نخستین شرکت فناوری بود که به کارمندان خود اجازه داد برای همیشه به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه بدهند. سایر شرکت‌های بزرگ فناوری نیز گزینه دورکاری را برای کارمندان خود در نظر گرفتند. مایکروسافت اعلام کرد که کارمندان این شرکت می‌توانند نیمی از ساعات کاری خود را در هفته دورکاری کنند.

فیسبوک اعلام کرده بود که به کارمندان خود اجازه می‌دهد تا مردادماه سال آینده دورکار باشند. گوگل نیز امکان دورکاری را برای کارمندانی که نیازی به حضور در دفتر کار ندارند تا خرداد ماه سال آینده تمدید کرد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟