شباهت بالای آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو در کالبدشکافی [تماشا کنید]

آیفون‌های ۱۲ و ۱۲ پرو نه تنها از نظر مشخصات ظاهری نظیر ابعاد نمایشگر و نوع پنل، بلکه از نظر طراحی داخلی نیز شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. همچنین طراحی این موبایل‌ها به گونه‌ای است که از نظر تعمیر پذیری هم شرایط مطلوبی دارند.

پس از عرضه رسمی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو چندین سایت در سراسر دنیا سراغ کالبدشکافی این موبایل‌ها رفته‌اند. سایت iFixit هم با انتشار استریمی زنده و یک و نیم ساعته دل و روده پرچمداران جدید اپل را برای مخاطبانش بیرون ریخت. بررسی این سایت نشان داد که آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو شباهت فوق العاده‌ای به هم دارند به گونه‌ای که می‌توان نمایشگر و حتی باتری ۱۰.۷۸ وات ساعتی آنها را یکدیگر تعویض کرد. از آنجا که ویدیوی iFixit بیش از حد طولانی است از عکس‌های این سایت استفاده کرده اما ویدیوی دیگری را انتخاب کردیم که در آن هم به مقایسه این دو موبایل پراخته شده است.

یکی از معدود تفاوت‌های این دو گوشی به ساختار دوربین برمی‌گردد که در آن ۱۲ پرو به سنسور LiDAR و لنز تله مجهز شده اما در مدل معمولی از آن خبری نیست. iFixit همچنین با اشعه ایکس هم از این موبایل‌ها تصویر برداری کرده که در آن آرایه شارژ بی سیم مگ‌سیف به خوبی مشخص است. این تصویر در آیفون ۱۲ پرو دارای حاشیه‌های تیره‌ای است که ناشی از فریم فولاد ضد زنگ است. همانطور که می‌دانید آیفون ۱۲ دارای فریم آلومینیومی است.

Mobit

iFixit از نظر تعمیرپذیری به هر دو مدل امتیاز قابل قبول ۶ از ۱۰ را داده است. این سایت با اشاره به تعداد بالای پیچ‌ها در آیفون‌های جدید آنرا بهتر از بکارگیری حجم بالایی از چسب عنوان کرده است. ارتقای سطح مقاومت در برابر آب هم تعمیر بعضی قطعات را دشوار می‌کند اما احتمال خراب شدن دستگاه در صورت برخورد آب را کاهش داده است.

از نظر کارشناس این سایت شیشه‌های پنل پشت و رو بزرگترین نقطه ضعف آیفون ۱۲ است که احتمال آسیب دیدن در صورت سقوط را افزایش می‌دهد. این در حالی است که اپل مدعی است از مستحکم‌ترین لایه محافظ استفاده کرده و در تست‌های سقوط نیز این ادعا تا حدودی اثبات شده است.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟