سرامیک شیلد چیست و چه تفاوتی با گوریلاگلس Victus دارد؟

سرامیک شیلد چیست و چه تفاوتی با گوریلاگلس Victus دارد؟

آیفون ۱۲ از محافظ صفحه جدیدی به نام سرامیک شیلد (Ceramic Shield) برخوردار است. اپل می‌گوید مقاومت آیفون ۱۲ به لطف این پوشش در برابر ضربات ناشی از سقوط ۴ برابر بیشتر شده و لقب «مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر موبایل دنیا» را به آن داده است. اما این فناوری چگونه توسعه داده شده و چه تفاوتی با گوریلاگلس Victus دارد؟

سرامیک شیلد توسط شرکت کورنینگ (Corning) توسعه داده شده که آن را با گوریلاگس می‌شناسیم. این پوشش دارای کریستال‌های سرامیکی در مقیاس نانو است که بوسیله فرآیند بلوری شدن تحت دمای بالا درون ساختار شیشه قرار می‌گیرند. کورنینگ سپس به کمک فرآیندی به نام تبادل یونی (Ion Exchange) و افزایش ابعاد یون‌ها مقاومت شیشه در برابر آسیب‌ها و خط و خش را افزایش می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:مهم‌ترین هنر استیو جابز قدرت اغواگری مشتریان بود، نه طراحی محصول مهم‌ترین هنر استیو جابز قدرت اغواگری مشتریان بود، نه طراحی محصول

یکی از بزرگ‌ترین مزایای شیشه-سرامیک مقاومت بیشتر است. البته این ماده معمولاً به اندازه شیشه شفاف نیست، به همین دلیل سامسونگ از آن در پنل پشتی گلکسی S10 پلاس استفاده کرده و بکارگیری آن به عنوان محافظ نمایشگر به ندرت رخ داده است. اما به لطف استفاده از کریستال‌های سرامیکی که کوچک‌تر از طول موج نور هستند، سرامیک شیلد از شفافیت بسیار بالایی برخوردار شده و به عنوان محافظ نمایشگر آیفون ۱۲ بکار گرفته شده است.

تفاوت سرامیک شیلد با گوریلاگلس Victus چیست؟

بزرگ‌ترین تفاوت این است که Victus از شیشه‌ آلومینوسیلیکات (Alumino-silicate) مقاوم شده به جای شیشه-سرامیک استفاده می‌کند. وزن سبک، مقاومت بالا در برابر خط و خش و سختی بسیار زیاد از مزایای شیشه آلومینوسیلیکات هستند، به همین دلیل برای بکارگیری به عنوان محافظ نمایشگر موبایل ایده آل است.

مطلب پیشنهادی:اولین آیفون دنیا با USB-C در مزایده‌ای با قیمت ۸۶ هزار دلار به فروش رفت اولین آیفون دنیا با USB-C در مزایده‌ای با قیمت ۸۶ هزار دلار به فروش رفت

کورنینگ می‌گوید گوریلاگلس Victus از نمایشگر موبایل در صورت سقوط از ارتفاع ۲ متری روی آسفالت محافظت می‌کند. به گفته این شرکت مقاومت این محافظ در برابر خط و خش ۲ برابر بیشتر از گوریلاگلس ۶ بوده و ۴ برابر مقاومت بیشتری در مقایسه با شیشه‌های آلومینوسیلیکات رقیب دارد. Victus برخلاف محافظ‌های قبلی تمام این مزایا را بدون افزایش ضخامت شیشه ارائه می‌کند.

کورنینگ اضافه می‌کند که گوریلاگلس Victus مقاوم‌ترین گوریلاگلس ساخته شده توسط این شرکت است. گلکسی نوت ۲۰ اولترا و گلکسی فولد ۲ به محافظ Victus مجهز شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود گوشی‌های بیشتری در سال ۲۰۲۱ با آن روانه بازار شوند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato