ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که قیمت خودروهای برقی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد در حال نزدیک شدن به ماشین‌های عادی است. در حال حاضر بسیاری به این موضوع اشاره می‌کنند که طی یک ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۷ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که قیمت خودروهای برقی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد در حال نزدیک شدن به ماشین‌های عادی است.

در حال حاضر بسیاری به این موضوع اشاره می‌کنند که طی یک دهه آینده قیمت خودروهای برقی و درون سوز تقریبا برابر می‌شود که برای این کار قیمت باتری به ازای هر کیلووات ساعت باید به ۱۰۰ دلار برسد. پس از دستیابی به این هدف، خودروهای الکتریکی می‌توانند ارزان‌تر از رقبای خود با موتور درون سوز شوند.

با وجود موارد بالا تحقیق جدیدی که از سوی بانک سرمایه‌گذاری «UBS» انجام شده، نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ به چنین قیمتی برای باتری‌ها دست پیدا می‌کنیم. در این زمان، اختلاف هزینه ساخت ماشین‌های برقی و عادی به ۱۹۰۰ دلار کاهش پیدا می‌کند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ این اختلاف هزینه نیز از بین برود.

تحلیلگر UBS به نام «تیم بوش» به این موضوع اشاره کرده که پس از سال ۲۰۲۵، دلیلی برای عدم خرید خودروهای الکتریکی وجود نخواهد داشت. محبوبیت این محصولات در بسیاری از کشورهای اروپایی رشد چشمگیری داشته که البته دولتی نیز در این زمینه نقش داشته‌اند. در حال حاضر یارانه برخی دولت‌ها اختلاف قیمت میان خودروهای برقی و عادی را پوشش می‌دهد.

خودروهای برقی

در حالی که تسلا در این زمینه فعالیت گسترده‌ای دارد، فولکس واگن با افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش می‌خواهد تبدیل به قدرت برتر بازار شود. در این میان می‌توان به خودروی فولکس واگن ID.3 اشاره کرد که انتظار می‌رود به محبوبیت بالایی مشابه فولکس واگن گلف دست پیدا کند.

گلف عادی قیمتی نزدیک به ۲۶ هزار دلار دارد، در حالی که قیمت ID.3 نزدیک به ۳۶ هزار دلار است که با یارانه دولتی، قیمت آن ۴۵۰۰ دلار کمتر می‌شود، بنابراین اختلاف قیمت تقریبا کمی دارند. با این وجود با توجه به حرکت جهان به سمت خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود این اختلاف در آینده نزدیک کاهش چشمگیری پیدا کند.

طبق پیش‌بینی UBS، سهم خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ در جهان به ۴۰ درصد می‌رسد و تا آن زمان احتمالا قیمت آن‌ها کمتر از رقبای درون سوز خود می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۹ آبان ۱۳۹۹

    باید از باتری لیتیوم یون عبور کنن

مطالب پیشنهادی