عملکرد معمولی سرامیک شیلد در تست مقاومت آیفون ۱۲ پرو [تماشا کنید]

کانال یوتیوب «JerryRigEverything » اقدام به بررسی مقاومت آیفون 12 پرو، جدیدترین گوشی اپل در برابر خراشیدگی و شعله کرده است. نتایج تست نشان می‌دهد محافظ نمایشگر جدید آیفون ۱۲ به نام «سرامیک شیلد» (Ceramic Shield)، در برابر خراشیدگی مقاومت خاصی از خود نشان نمی‌دهد و همانند نمایشگرهای معمولی گوشی‌های آیفون دچار خراشیدگی می‌شود.

اپل ادعا می‌کند که با سرامیک شیلد در برابر ضربات ناشی از سقوط 4 برابر عملکرد بهتری نسبت به گوشی‌های آیفون بدون این محافظ، از خود نشان می‌دهد و لقب «مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر موبایل دنیا» را به آن داده است.

نتایج آزمون مقاومت در برابر خراشیدگی آیفون 12 پرو نشان می‌دهد که نمایشگر گوشی با محافظ سرامیک شیلد در همان سطح نمایشگرهای معمولی آیفون یعنی سطح 6 خراشیده می‌شود. خراشیدگی‌ها کمی ضعیف‌­تر به نظر می‌رسند ، اما در هر حال نمایشگر دچار خط و خش می‌شود.

در ویدیوی تهیه شده توسط کانال یوتیوب JerryRigEverything مراحل تست به خوبی نمایش داده شده است.

در تست شعله آیفون 12 پرو عملکرد خوبی به واسطه سرامیک شیلد از خودنشان داد و پیکسل‌های دستگاه دچار سوختگی نشدند. سرامیک مقاومت بالایی در مقابل شعله و حرارت از خود نشان می‌دهد، در نتیجه در تست شعله، پیکسل‌های لایه زیرین سرامیک، بیش از پیش محافظت می‌شوند و آسیبی نمی‌بینند.

چند روز قبل یک شرکت بیمه در آمریکا تست سقوط آیفون 12 و آیفون 12 پرو را انجام داد. نتایج نشان می‌داد که هر دو گوشی جدید آیفون با واسطه محافط نمایشگر جدید در مقابل سقوط مقاوم هستند.

یکی از کانال‌های یوتیوب به نام «MobileReviewsEh» نیز مقاومت نمایشگر آیفون 12 را بوسیله دستگاه‌های فشار و کیت سنجش سختی موس (Mohs) آزمایش کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟