اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد

داده‌های یک شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهد که نیمی از گوشی‌های مجهز به نمایشگر OLED انعطاف پذیر در سال ۲۰۲۱ توسط اپل تولید خواهند شد.

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Stone Partners، سال آینده میلادی رکورد صادرات موبایل به ۱.۳۹ میلیارد دستگاه خواهد رسید. این در حالیست که صادرات موبایل در سال جاری میلادی ۱.۲۶۵ میلیارد دستگاه برآورد شده است. از این میزان، سهم صادرات گوشی‌های مجهز به پنل LCD و OLED به ترتیب ۷۹۳ و ۵۹۷ میلیون دستگاه خواهد بود. در این گزارش منظور از پنل‌های OLED، موبایل‌های مجهز به پنل OLED سخت و انعطاف پذیر است.

Mobit

در ادامه گزارش آمده که سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳۱۵ میلیون موبایل از پنل OLED انعطاف پذیر استفاده خواهند کرد که ۵۲ درصد بیشتر از تخمین صادرات ۲۰۷ میلیون گوشی مجهز به این نوع پنل در سال جاری میلادی است.

اپل سال آینده میلادی ۱۶۰ میلیون آیفون مجهز به پنل OLED صادر خواهد کرد که در مقایسه با برآوردهای فعلی (۹۰ میلیون دستگاه)، افزایش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. بدین ترتیب بالغ بر نیمی از گوشی‌های مجهز به نمایشگر OLED انعطاف پذیر در سال ۲۰۲۱ توسط اپل تولید خواهند شد.

این گزارش اشاره می‌کند که به علت تصمیم اپل به استفاده از پنل OLED انعطاف پذیر در آیفون‌ها، صادرات پنل‌های OLED انعطاف پذیر برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ از پنل‌های OLED سخت پیشی خواهد گرفت.

در ادامه گزارش نوشته شده که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و هواوی سال آینده میلادی به ترتیب ۹۰ و ۸ میلیون موبایل با پنل OLED انعطاف پذیر تولید خواهند کرد. این گزارش علت آمار بسیار پایین هواوی را تحریم‌های آمریکا می‌داند و اضافه می‌کند که شرکت‌هایی مثل شیائومی، اوپو و ویوو با صادرات ۵۰ تا ۶۰ میلیون موبایل با پنل OLED انعطاف پذیر جای هواوی را پر خواهند کرد. طبق این گزارش، شیائومی و اوپو حدود ۱۸ میلیون و ویوو تقریباً ۱۲ میلیون موبایل مجهز به پنل OLED انعطاف پذیر صادر خواهند کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟